Strzelanina na Tor-Torze, zwycięstwo Nesty Mires Toruń

Michał Kalinowski był jednym z bohaterów piątkowego meczu.
Michał Kalinowski był jednym z bohaterów piątkowego meczu. Sławomir Kowalski
Aż 14 goli obejrzeli nieliczni kibice na toruńskim lodowisku. Nesta Mires wygrała u siebie po raz pierwszy od 13 listopada.

NESTA MIRES TORUŃ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 9:5 (2:2, 4:1, 3:2)
Bramki: 0:1 Rehak - Bar (6), 0:2 Jaskólski - Kran (7), 1:2 Dzięgiel - Wiśniewski (11), 2:2 Kukuszkin (17), 3:2 Kalinowski - Kukuszkin, Minge (23), 4:2 Kalinowski - Kukuszkin, Minge (28), 5:2 Żyliński - Kukuszkin, Kalinowski (28), 6:2 Minge (30), 6:3 Jaskólski - Andrejkiw (30), 6:4 Mikulczyk - Nahuńko, Rutkowski (42), 6:5 Jaros - Bernat (45), 7:5 Dzięgiel - Heyka (47), 8:5 Sarsok - Kasztanow, Fraszko (54), 9:5 Dołęga (56)
NESTA MIRES: Plaskiewicz - Żyliński, Lidtke, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Dzięgiel, Heyka, Wiśniewski, Kuchnicki, Dołęga - Huzarski, Podsiadło, Kasztanow, Fraszko, Sarsok - Chrzanowski, Skólmowski, Strużyk, Winiarski, Pieniak.

Torunianie dotąd tyle bramek widzieli w meczach, w których to rywale im strzelali na potęgę. W drugiej rundzie dotąd Nesta Mires zdołała pokonać jedynie SMS U20 i to dopiero po dogrywce.

Piątkowy mecz także rozpoczął się źle, bo rywale po 7 minutach prowadzili 2:0. O wyniku meczu zadecydował początek drugiej tercji. Gospodarze wyjechali na lód bardzo skoncentrowani i w ciągu 10 minut strzelili 4 gole. W aż trzech mieli udział Daniel Minge i Michał Kalinowski.

Dzięki temu zwycięstwu Nesta Mires zachowuje szanse na opuszczenie przedostatniego miejsca w PHL. Straty do wyprzedzającego Naprzodu Janów zostały zmniejszony o 3 punkty.

W innych meczach
górna szóstka: JKH Jastrzębie - GKS Tychy 4:3 (karne), Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ 4:6, Ciarko Sanok - Cracovia 1:2
1. Cracovia 28 69 138:53
2. Podhale Nowy Targ 28 65 142:62
3. GKS Tychyv 27 58 132:62
4. JKH Jastrzębie 28 58 96:57
5. Ciarko Sanok 28 42 83:72
6. Unia Oświęcim 27 40 91:90

dolna szóstka: SMS U20 Sosnowiec - Orlik Opole 5:6, Naprzód Janów - Polonia Bytom 2:4.
1. Orlik Opole 28 51 119:85
2. Polonia Bytom 28 45 106:93
3. Zagłębie Sosnowiec 28 29 81:120
4. Naprzód Janów 28 22 67:136
5. Nesta Mires Toruń 28 18 90:148
6. SMS U20 Sosnowiec 28 4 42:209