Najwięcej podtopień jest w Szczecinie (Wyspa Pucka, Dąbie). Prezydent Szczecina poprosił wojsko o pomoc w działaniach na Wyspie Puckiej. Straży pożarnej, straży miejskiej i policji pomaga 30 żołnierzy.
W kilku miejscach województwa poziom wody znacznie przekroczył stan alarmowy. W Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim stan alarmowy przekroczony jest o 64 cm, w Szczecinie na Odrze przy Moście Długim o 55 cm, w Podjuchach o 85 cm, w Świnoujściu o 69 cm, w Wolnie na rzece Dziwnie o 30 cm, a w Dziwnowie o 15 cm
Wały przeciwpowodziowe woda przerwała w okolicach Podgrodzia i Nowego Warpna, Polic, Trzebieży i Jasienicy. Zagrożenie powodzią jest także w Stepnicy.
Bałtyk zabrał plażę w wielu miejscowościach. W Darłowie morze przerwało wał wydmowy.
Na Żuławach trochę lepiej
Na Żuławach ewakuowani mieszkańcy wyspy Nowakowskiej powracają do swoich domów. Stan wody na rzece Elbląg jest już poniżej stanu alarmowego. W mieście Elbląg z uwagi na brak prądu w rejonach ulic, które były zalane, nie działają trzy przepompownie ścieków. Prowadzona jest akcja wypompowywania wody z zalanych domostw, oraz usuwania połamanych konarów i drzew. Sukcesywnie będzie włączana energia elektryczna po wypompowaniu i osuszeniu zalanych obiektów. Poprawia się sytuacja w powiecie elbląskim: w mieście i gminie Elbląg i Tolkmicko służby odnotowały spadek poziomu wód poniżej stanu ostrzegawczego. Burmistrz lkmicka odwołał alarm przeciwpowodziowy.
W kilku dzielnicach Gdańska mogą jeszcze występować niewielkie podtopienia. Zalanych jest też część piwnic w budynkach na Dolnym Mieście. To efekt wczorajszego załamania pogody i tak zwanej cofki, czyli napływu wód z Bałtyku do Wisły i Motławy. Najtrudniejsza sytuacja panowała wczoraj w rejonie Dolnego Miasta, na Stogach i w Nowym Porcie. Obecnie trwa usuwanie skutków żywiołu. Strażacy wypompowują wodę na wyspie Stogi.
Sprzątanie trwa też od rana na placu budowy stadionu Euro 2012 w Letnicy. Silny wiatr poprzewracał elementy rusztowań. Nie ucierpiał żaden z pracujących w Letnicy dźwigów, nie została też naruszona konstrukcja stadionu. Skutki wichury nie zakłócą harmonogramu prac.
Sytuacja powodziowa w Szczecinie jest gorsza, niż przewidywano. Prezydent miasta poprosił o pomoc wojsko. Woda zalała ulicę Gdańską, Kolumba, Heyki i tereny wzdłuż ulicy Przestrzennej. Podtopienia są też w dzielnicy Podjuchy, gdzie zabezpieczana jest oczyszczalnia ścieków. Woda pojawiła się też w okolicy ulic nad Odrą. Straż pożarna zabezpieczyła dwa budynki przy ulicy Lipowej.
Na Wyspie Puckiej trzeba było podwyższyć wał przeciwpowodziowy wokół przepompowni melioracyjnej. Poziom wody przekracza w tym miejscu stan alarmowy o ponad pół metra. Nie ma na razie potrzeby ewakuacji 300 mieszkańców wyspy. Ewakuowano jedynie uczniów oraz pracowników szkoły specjalnej z Wyspy Jaskółczej, a także kilku mieszkańców ogrodów działkowych przy ulicy Przestrzennej. Część ludzi odmówiła ewakuacji.
Energetykom udało się usunąć wszystkie awarie w okolicach Olsztyna, powstałe po wczorajszej wichurze. Bez prądu od wczoraj było około 100 gospodarstw domowych w Wołownie, Sząbruku i Dobrym-Leśniczówce.
Trwa usuwanie awarii energetycznych na Mazurach, gdzie prądu pozbawionych było 9 tysięcy mieszkańców. Większość napraw już została zrobiona. Prądu nie ma jeszcze około 150. gospodarstw.