Transfer Bydgoszcz ugrał w Gdańsku tylko punkt. Jurkiewicz: - Zabrakło szczęścia [wideo]

(DARK) z Gdańska
Transfer Bydgoszcz przegrał w Gdańsku.
Transfer Bydgoszcz przegrał w Gdańsku. Karolina Misztal
W meczu 18. kolejki Plus Ligi Transfer Bydgoszcz uległ w Gdańsku Lotosowi Trefl 2:3. To było widowisko na bardzo dobrym poziomie, ale zakończone dla bydgoszczan złym wynikiem. Rywale powiększyli przewagę do 4 punktów.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando bydgpszczan, którzy prowadzili od początku. Nie pozwolili zbliżyć się rywalom bliżej niż na 2 punkty. Bardzo skutecznie grali obaj środkowi Transferu - Justin Duff i Dawid Gunia, którzy zdobyli po 4 punkty. Tradycyjnie w ataku nie zawodzili Konstantin Cupković (7 pkt.) i Jakub Jarosz (5). Dobrze rozgrywał Paweł Woicki.

W 2. partii minimalną przewagę mieli gospodarze. Kluczowy był środek seta, kiedy bydgoszczanie stracili 3 punkty z rzędu i przegrywali 12:16. Zerwali się w końcówce partii, doprowadzając do remisu 24:24. Niestety, dwie ostatnie piłki należały do rywali. Najpierw prze bydgoski blok przebił się Murphy Troy, a za chwilę Bartosz Gawryszewski zablokował atak Cupkovicia.

Zapis relacji na żywo: PlusLiga. Lotos Trefl Gdańsk - Transfer Bydgoszcz [live, online, na żywo].
3. set był niezwykle wyrównany, ale od połowy zaczęła się uwidaczniać przewaga bydgoszczan. Bardzo dobrze zagrywali i rywale mieli kłopoty z przyjęciem i wyprowadzeniem ataków. Siatkarze Transferu kontrami zdobywali kolejne punkty seriami.

W 4. partii prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Niestety, w nerwowej końcówce skuteczniej zagrali gdańszczanie i doprowadzili do tie-breaka. W nim bydgoszczanie byli cały czas w defensywie i efekcie przegrali cały mecz.

Wojciech Jurkiewicz po meczu w Gdańsku

LOTOS TREFL: Falaschi, Mika, Grzyb, Troy, Schwarz, Gawryszewski, Gacek (libero) oraz Wierzbowski, Schulz, Stępień, Stolc, Ratajczak.

TRANSFER: Woicki, Nally, Gunia, Jarosz, Cupković, Duff, Murek (libero), Waliński (libero) oraz Marshall, Wolański, Jurkiewicz.