Transfer Bydgoszcz wygrał w Radomiu!

(FIAŁ)
Transfer Bydgoszcz wygrał w Radomiu.
Transfer Bydgoszcz wygrał w Radomiu. T. Klocek/Echodnia.eu
Meczem wyjazdowym z Cerradem Czarnymi Radom zespół Transferu rozpoczął 2014 rok. Wszyscy w klubie mieli nadzieję, że będzie on o wiele lepszy niż druga połowa poprzedniego. Początek jest udany. Bydgoszczanie wygrali w Radomiu 3:0.

Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz 0:3 (21:25, 26:28,20:25)
CERRAD CZARNI (trener Robert Prygiel): Neroj 2, Wachnik 6, Piovarci 2, Kooistra 12, Westphal 12, Kamiński 3, Kowalski (libero) oraz Gutkowski 3, Kędzierski 1, Grzechnik 1, Bołądź 6. Punkty. Atak: 38 (38/85 - 45% skuteczności), blok: 8, zagrywka: 2, po błędach rywala: 19, przyjęcie zagrywki: 62%, w tym 42% doskonałego.
TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki, Muagututia 12, Jurkiewicz 5, Clark 5, Wika, J. Nowakowski 6, Bonisławski (libero) oraz Waliński 8, Salas Moreno, Janeczek 16. Punkty. Atak: 38 (38/80 - 48% skuteczności), blok: 10, zagrywka: 4, po błędach rywala: 26, przyjęcie zagrywki: 60%, w tym 42% doskonałego.
Sędziowali: Paweł Burkiewicz, Tomasz Flis. Widzów: 1.200. MVP meczu: Bartosz Janeczek (Transfer).

Zapis relacji na żywo: Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz na żywo

W pierwszym secie, długo utrzymywała się wyrównana walka. Od stanu 10:10 siatkarze Transferu zdobyli cztery punkty z rzędu (as Nowakowskiego, skuteczny atak Clarka, blok na Wachniku) i na drugą przerwę techniczną w tej partii schodzili na prowadzeniu 16:12. Później gospodarze trzy razy skutecznie zablokowali ataki bydgoszczan, a dodatkowo Clark przestrzelił ze skrzydła i był remis 16:16. Dobrą zmianę dał w bydgoskim zespole Waliński, miejscowi zaczęli popełniać błędy i to Transfer mógł cieszyć się z wygranej do 21.
W drugiej partii kapitalną zmianę dał wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem całego meczu Bartosz Janeczek. Gospodarze nie mieli pomysłu na powstrzymanie atakującego Transferu, który niemal każdą wystawę kończył skutecznym atakiem. Set mimo to był bardzo wyrównany, a gra w jego końcowej fazie toczyła się na przewagi. Górą byli jednak bydgoszczanie.

Trzeci set od początku należał dla podopiecznych trenera Heynena. Szybko wypracowanej zaliczki Transfer nie oddał do końca, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie. Punktowali Waliński, Janeczek, a bardzo dobrze grą zespołu kierował na rozegraniu Salas Moreno.