https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Transfery w Unii Janikowo. Czterech piłkarzy dołączyło do kadry III-ligowca

Joachim Przybył
Unia Janikowo ma za sobą udaną rundę jesienną
Unia Janikowo ma za sobą udaną rundę jesienną Przemysław Powała
Mateusz Ławniczak, Damian Ciechanowski, Aleksander Kowalski i Sebastian Ginter nowymi piłkarzami Unii Janikowo.
  • Mateusz Ławniczak ma 28 lat, urodził się w Gnieźnie i gra na pozycji pomocnika (188 cm, 85 kg). Piłkarz ma na koncie wystepy w niższym ligach w Niemczech (MTV Dannenberg, Eintracht Luneburg, SV Eichede), a w Janikowie jest postacią doskonale znaną. W sezonach 2019/20 i 2020/21 rozegrał w barwach Unii w sumie 28 meczów. Rundę jesienną tego sezonu spędził w Jarocie Jarocin (14 występów w wyjściowym składzie).
  • Damian Ciechanowski ma 25 lat, jest obrońcą (180 cm, 75 kg) i pochodzi z Bydgoszczy. Futbolu uczył się w Zawiszy. Dopiero w ubiegłym roku zdecydował się na wyprowadzkę do Stomilu Olsztyn, w którym jesienią rozegrał 11 spotkań w I lidze (6 w pierwszym składzie, 5 z ławki).
  • Sebastian Ginter ma wzmocnić siłę ofensywnę Unii. To 25-letni pomocnik, wychowanek Bałtyku Koszalin. W rundzie jesiennej zagrał w 9 meczach tej drużyny w III lidze i strzelił 7 goli, będąc najlepszym snajperem Bałtyku.
  • Aleksander Kowalski to 23-letni, rosły (192 cm) obrońca. Pochodzi z Namysłowa, jest wychowankiem Stali Brzeg, a ostatnio grał w Elanie Toruń. W rundzie jesiennej był jednym z dwóch piłkarzy toruńskiej drużyny, którzy wszystkie mecze zaczynali w podstawowym składzie. Kowalski w czasie 1620 minut na boisku zebrał cztery żółte kartki i strzelił trzy gole.

Unia Janikowo po rundzie jesiennej zajmuje 5. miejsce, do liderującej Olimpii Grudziądz traci 9 punktów. Pierwszy mecz na wiosnę rozegra 12 marca w Jarocinie.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska