Trwa kapitalna passa! Pałac wygrywa w Mielcu

(DARK)
Bydgoskie zawodniczki mają powody do radości. W lidze radzą sobie coraz lepiej
Bydgoskie zawodniczki mają powody do radości. W lidze radzą sobie coraz lepiej Andrzej Muszyński
Bydgoszczanki wygrały czwarty mecz ligowy z rzędu. W Mielcu były lepsze od rywalek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Stal Mielec - Pałac Bydgoszcz 0:3 (18:25, 19:25, 17:25)
STAL: Szymańska, Babicz, Pycia, Liliom, Wilczyńska, Kandora, Wojtowicz (libero), Kociova, Szpak.
PAŁAC: Martinez, Sosnowska, Czyżnielewska, Polak, Ziemcowa, Mazurek, Kuehn-Jarek (libero).

W październiku w bydgoskiej Łuczniczce Pałac przegrał ze Stalą 0:3. Była to porażka niespodziewana. Dziś podopieczne trenera Rafała Gąsiora wzięły rewanż i rozbiły mielczanki, dając im zdobyć zaledwie 54 "małe" punkty.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Głosuj na swoich faworytów!!

Tylko początek pierwszego seta był wyrównany.Od przerwy technicznej bydgoszczanki przejęły inicjatywę. Lepiej przyjmowały zagrywkę (40 proc. bardzo dobrego przyjęcia wobec tylko 29 proc. rywalek). W tym elemencie brylowała Mayvelis Martinez. Bydgoszczanki popełniły też zaledwie jeden błąd, a mielczanki aż siedem. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Patrycja Polak, potem wybrana MVP. Pałacanki sukcesywnie zyskiwały przewagę i po niespełna 23 minutach wygrały partię otwarcia.

W drugim secie walka była bardziej zacięta. Praktycznie do połowy stroną dyktującą warunki była Stal. Już na początku tej partii przy stanie 1:3 trener Gąsior poprosił o czas. Jednak jego podopieczne w tym fragmencie grały nierówno. Potrafiły zniwelować przewagę rywalek, by za chwilę stracić kilka punktów z rzędu. Dopiero w połowie seta "odjechały" przeciwniczkom (13:16). Jednak gospodynie nie dały za wygraną i doprowadziły do remisu 17:17. Na więcej bydgoszczanki im nie pozwoliły. Szybko odzyskały prowadzenie (22:19) i spokojnie dograły partię do końca. Nadal dobrze funkcjonował bydgoski blok, a poprawiło się przyjęcie zagrywki. Czołowymi postaciami w tym secie były Natalia Ziemcowa (4 pkt.) i Zuzanna Czyżnielewska (5).

Wiadomości z Bydgoszczy

W trzecim secie przewaga bydgoszczanek była jeszcze większa. Pałacanki do końca zachowały swoje tempo gry, a rywalki chyba przestały wierzyć, że są w stanie nawiązać walkę.Cieszy nie tylko wygrana, ale także styl gry bydgoskiego zespołu. Widać, że siatkarki coraz lepiej się rozumieją i są w coraz lepszej formie.

W najbliższą sobotę Pałac we własnej hali będzie podejmować AZS Białystok. Będzie więc szansa jeszcze poprawić ten już bardzo dobry bilans.