Trzecia porażka z rzędu! Zawisza Bydgoszcz przegrał w Zabrzu

(STYK)
Zawisza Bydgoszcz przegrał w Zabrzu.
Zawisza Bydgoszcz przegrał w Zabrzu. fot. Paweł Skraba
Trzeciej porażki z rzędu doznali piłkarze Zawiszy. Dziś przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (1:0)

Bramki: Jeż (1, 84) oraz Barisić (51).
GÓRNIK (trener Józef Dankowski): Steinbors - Danch, Szeweluchin, Magiera, Gergel, Sobolewski (81. Gancarczyk), Grendel, Kurzawa, Jeż (88. Iwan), Madej, Skrzypczak (90. Nowak).
ZAWISZA (trener Mariusz Rumak): Sandomierski - Wójcicki (68. Pulhac), Micael, Nawotczyński, Ziajka - Alvarihno, Predescu (46. Drygas), Majewski, Kamiński (81. Pawłowski)- Mica- Barisić.

Zapis relacji na żywo: Górnik - Zawisza.

Był to mecz ostatniej kolejki fazy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy. Teraz liga zostanie podzieloną na dwie grupy. Czołowe osiem drużyn walczyć będzie o mistrzostwo i europejskie puchary, a pozostałe o utrzymanie się w gronie najlepszych. W tym drugim gronie będzie Zawisza. Bydgoszczan cieszyć może fakt, że punkty zostaną teraz podzielone. Dzięki temu strata niebiesko-czarnych do wyprzedzających je drużyn nie będzie tak wielka.
Dziś bydgoszczanie zaczęli mecz najgorszej, jak tylko mogli. Już na samym początku spotkania stracili bramkę. Wszystkie plany taktyczne legły więc w gruzach. Gospodarze natychmiast chcieli to wykorzystać, ale nie udało im się podwyższyć prowadzenia. Z biegiem czasu Zawisza grał coraz lepiej, ale dopiero na początku drugiej połowy, po golu Barisica, było 1:1.

Decydująca była jednak akcja z 84. minuty. Wtedy to ponownie na listę strzelców wpisał się Jeż.