https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy warianty, dwie podwyżki

MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA
W ciągu roku czynsz za lokal wynajmowany  przez MPK przy ul. Kililńskiego wzrósł  trzykrotnie. Dlatego spółka planuje  przeniesienie punktu sprzedaży biletów na  ul. Rysią.
W ciągu roku czynsz za lokal wynajmowany przez MPK przy ul. Kililńskiego wzrósł trzykrotnie. Dlatego spółka planuje przeniesienie punktu sprzedaży biletów na ul. Rysią. Fot. Wojciech Alabrudziński
Być może od 1 stycznia włocławianie będą więcej płacić za przejazdy autobusami MPK.

O tym, czy w przyszłym roku podrożeją bilety autobusowe na liniach miejskich i podmiejskich zdecyduje na sesji Rada Miasta. Dyrekcja MPK przesłała do Urzędu Miasta projekt z trzema wariantami. Wariant pierwszy zakłada pozostawienie cen biletów na dotychczasowym poziomie. Wariant drugi uwzględnia podniesienie cen o 10 groszy, a trzeci idzie najdalej - przewiduje podwyżkę o 20 groszy.

Ile ostatecznie będziemy płacić w roku przyszłym za bilety? To zależy od tego, w jakiej wysokości refundację otrzyma MPK z budżetu miasta. Refundacja przeznaczana jest na pokrycie strat, związanych z ustanowieniem przez Radę Miasta biletów ulgowych i bezpłatnych. Na ten rok MPK dostało z kasy miejskiej 8 milionów złotych. W przyszłym roku dotacja musi być wyższa, by nie było podwyżki.

- Obecnie propozycje dyrekcji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są analizowane - mówi Monika Budzeniusz, rzeczniczka prezydenta Andrzeja Pa-łuckiego. Jeszcze jednak nie wiadomo, który wariant zarekomenduje prezydent samorządowi. Władze miasta pamiętają, że w przyszłorocznym budżecie muszą być pieniądze na inwestycje, które otrzymają wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Poza ewentualną podwyżką cen biletów pasażerowie MPK muszą jeszcze wziąć pod uwagę to, że firma rozważa możliwość przeniesienia Biura Obsługi Klientów z ulicy Kilińskiego na Rysią. Skąd takie plany? - Dążymy do obniżenia kosztów przedsiębiorstwa - mówi Marek Krygier, prezes MPK. - Tymczasem czynsz za lokal wynajmowany przy Kilińskiego wzrósł w tym roku trzykrotnie.

Miejski przewoźnik bierze pod uwagę także to, że przy ul. Rysiej byłyby lepsze warunki do obsługi klientów. Można by, na przykład, zwiększyć liczbę stanowisk. Problem jednak w tym, że Rysia to nie centrum miasta. Aby jednak ułatwić zakup biletów miesięcznych młodzieży, MPK rozpoczęło rozmowy ze szkołami. Może właśnie w szkołach uczniowie załatwialiby wszelkie formalności związane z zakupem "miesięcznego".

Decyzje związane zarówno z ustaleniem cen biletów na przyszły rok, jak i lokalizacją Biura Obsługi Klientów, zapadną w najbliższych dniach.


Wybrane dla Ciebie

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Takie są emerytury po waloryzacji w Niemczech. Zobacz tabelę zysku

Takie są emerytury po waloryzacji w Niemczech. Zobacz tabelę zysku

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska