https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tu stanie kolejny gmach Urzędu Miasta we Włocławku

Małgorzata Goździalska
wa
Nie jest wykluczone, że na sąsiednich dwóch działkach inwestycję będzie prowadzić także Starostwo Powiatowe we Włocławku.

To pewne - w narożniku ul. Tumskiej i 3 Maja stanie kolejny gmach Urzędu Miasta we Włocławku. Mają być do niego przeniesione z ul. Kościuszki: sala ślubów oraz wydział komunikacji.

Na razie inwestycja jest w fazie przygotowania. Był ogłoszony konkurs na koncepcję architektoniczną. Jak powiedziała nam Magdalena Korpolak-Komorowska, zastępca prezydenta Włocławka, wpłynęły trzy oferty. Która zostanie wybrana, zdecyduje sąd konkursowy.

Plany władz miasta są takie, żeby autor najlepszej koncepcji architektonicznej wykonał także dokumentację projektowo-kosztorysową. - Procedurę konkursową zamierzamy zakończyć w grudniu - mówi wiceprezydent Korpolak-Komorowska.

Potem ogłoszony będzie przetarg na budowę, która powinna rozpocząć się w przyszłym roku. Władze miasta zakładają, że najpóźniej w połowie 2018 roku ta inwestycja zostanie oddana do użytku.

Ale nie jest wykluczone, że obok stanie gmach Starostwa Powiatowego we Włocławku, które od dawna poszukuje nowej siedziby dla geodezji.

***

(źródło: TVN Meteo)

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska