W urzędzie marszałkowskim podpisana została umowa z wykonawcą na przebudowę prawie 6-kilometrowego odcinka wałów wiślanych - między bydgoskim Łęgnowem a soleckim Otorowem. By było bezpieczniej. A co może zrobić Wisła ilustruje czynna w Muzeum Solca im. księcia Przemysła wystawa „Twarzą do Wisły”.
Zobaczyć można m.in. fotografie z powodzi, która nawiedziła to miasto w roku 1958. Zdjęcie ilustruje zalane tereny w okolicach przystani „Salina”.
Warto tę wystawę zobaczyć. Muzealnikom udało się zebrać sporo dokumentów i pamiątek związanych z położeniem Solca. Przypominają, że na początku XX wieku władze doceniając znaczenie rzeki zamierzały zmienić nazwę miasta z Solca Kujawskiego na Solec nad Wisłą. Warto też przypomnieć, że duży wpływ na gospodarkę i wygląd podsoleckich wsi wywarli osiedlający się tu przed wiekami Holendrzy. Ich ślady spotkać można do dziś.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Wystawa pn. „Twarzą do Wisły. Miasto - Ludzie - Rzeka”, która czynna będzie do 20 sierpnia, jest próbą pokazania roli Wisły w dziejach Solca, a także jej wpływu na życie mieszkańców. Nadwiślańskie położenie było i jest nie tylko szansą, ale też zagrożeniem. Na wystawie można obejrzeć kilkadziesiąt zdjęć prezentujących Solec i okolice od końca XIX wieku po wiek XXI. Są też pocztówki, mapy, dokumenty i eksponaty związane z żeglugą śródlądową.
INFO Z POLSKI 13.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju