
Wydłubka oczateczka - Przed kwitnieniem gąsienice żerują w mocno sprzędzionych rozetach liściowych i liściowo-kwiatowych, wyjadają też pąki kwiatowe. W okresie lata występują i żerują na spodniej stronie liści. Gąsienice ukrywają się w maleńkich pochewkach, które opuszczają tylko na czas żerowania. Uszkodzenia owoców są widoczne w postaci maleńkich, licznych otworków, podobnych do uszkodzeń zwójki bukóweczki.

Zwójka różóweczka - wczesną wiosną, przed kwitnieniem gąsienice żerują na najmłodszych liściach. Po kwitnieniu gąsienice żerują w luźno sprzędzionych liściach na wierzchołkach pędów, w liściach zwiniętych w rurkę - równolegle do nerwu głównego. Uszkodzone zawiązki owoców - gąsienice wyjadają miękisz zawiązków owoców, uszkodzenia mogą być rozległe, głębokie.

Zwójka koróweczka - żeruje na pniach drzew, w miejscach uszkodzeń widać sprzędzione w małe woreczki brązowe, gruzełkowate odchody, a pod korą liczne, różnej wielkości chodniki przeplatające się ze sobą. Najliczniej larwy żerują w rozwidleniach gałęzi i konarów oraz na szyjce korzeniowej i pniach drzew. W wyniku uszkodzeń następuje zahamowanie wzrostu drzew i zasychanie gałęzi.

Przeziernik jabłoniowiec - osłabia wzrost drzew, powoduje zasychanie pojedynczych gałęzi lub całych drzew. Na korze pnia i gałęzi widoczne są otwory przez które wgryzły się gąsienice. Z otworów na pniach lub gałęziach wystają brązowe odchody, miejsca te są oblepione żywicą. Gąsienice żerują pod korą drzew w kanałach biegnących wzdłuż pni i gałęzi. Oprócz pni, gąsienice zasiedlają także wyższe partie drzew.