Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tytuł Sportowca Roku 2023 Gminy Sępólno Krajeńskie dla Mateusza Paterka i Dariusza Krakowiaka

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Nagrody i tytuły trafią do wyróżnionych podczas balu sportowca.
Nagrody i tytuły trafią do wyróżnionych podczas balu sportowca. archiwum/Marcin Misiak
Znamy nazwiska tegorocznych sportowców roku. Rada Miejska w Sępólnie Krajeńskim nagrodzi 33 sportowców, którzy w zeszłym roku osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Wśród nich wyróżni szczególnie dwóch, którym przyzna tytuł Sportowca Roku 2023 – Mateusza Paterka i Dariusza Krakowiaka.

Tytuł sportowca roku w Sępólnie Krajeńskim ogłaszany jest na początku każdego roku, w kategorii junior i senior. W tym roku to sztangista, multimedalista Mateusz Paterek i i lekkoatleta Dariusz Krakowiak, Mistrz Świata Weteranów, otrzymają ten tytuł.

- Jest to także sportowe podsumowanie minionego sezonu. Na wybór nagrodzonych wpływ mają przede wszystkim wyniki sportowe i ich ranga. Wszyscy wyróżnieni otrzymają dyplomy, statuetki oraz nagrody finansowe– mówi burmistrz Waldemar Stupałkowski.

Uroczyste ich nadanie oraz wręczenie nagród odbędzie się w marcu podczas gali sportu. Oprócz sportowców roku wyróżnienia otrzyma także 31 innych zawodników, którzy osiągając sukcesy, reprezentowali Sępólno Krajeńskie na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Lista nagrodzonych sportowców w Sępólnie Krajeńskim. Rada Miejska uchwaliła, że nagrody przyznaje się:

  1. Mateuszowi Paterkowi tytuł „Sportowca Roku 2023 Gminy Sępólno Krajeńskie” w kategorii junior oraz statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2000,00 zł za zdobycie VII miejsca w Mistrzostwach Europy Młodzików w kat. wagowej 67kg (Kiszyniów- Mołdawia), brązowego medalu Mistrzostw Polski Młodzików w kat. wagowej 67 kg (Biłgoraj), złotego medalu Mistrzostw Polski LZS Młodzików w kat. wagowej 67 kg (Ciechanów) oraz I miejsca w Mistrzostwach Województwa Młodzików w kat. wagowej 73 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  2. Dariuszowi Krakowiakowi tytuł „Sportowca Roku 2023 Gminy Sępólno Krajeńskie” w kategorii senior oraz statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2000,00 zł za zdobycie złotego medalu i tytułu Mistrza Świata w Halowych Mistrzostwach Świata Masters w skoku w dal (Toruń), III miejsca w Mistrzostwach Europy Masters w skoku w dal (Pescara), złotych medali w Halowych Mistrzostwach Polski Masters w skoku w dal, biegu na 60m oraz biegu na 60 m ppł (Toruń), złotych medali w biegu na 100m oraz w skoku w dal, a także brązowy medal w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski Masters (Łódź), a także złoty medal w Mistrzostwach Polski w Wieloboju Klasycznym (Toruń).
  3. Mikołajowi Paterkowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Juniorów w kat. wagowej 81 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  4. Pawłowi Łacie statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Juniorów w kat. wagowej 102 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  5. Mikołajowi Malakowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Młodzików w kat. wagowej 67 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  6. Jakubowi Wardynowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych do 17 lat w kat. wagowej do 73 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  7. Magdalenie Trepczyńskiej statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Juniorek do 17 lat w kat. wagowej 59 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  8. Marii Łacie statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodziczek do lat 15 w kat. wagowej 64 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  9. Oliwierowi Rummelowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w kat. wagowej 67 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  10. Maksymilianowi Sznulowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w kat. wagowej 61 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  11. Marcinowi Głazikowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie srebrnego medalu w Mistrzostwach Województwa Juniorów do 20 lat w kat. wagowej 81 kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  12. Jackowi Jesse statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w Mistrzostwach Województwa (Mrocza) w szachach klasycznych.
  13. Klarze Lemańskiej statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu w grze podwójnej w Mistrzostwach Województwa Juniorek, srebrnych medali w Mistrzostwach Województwa Juniorek i Seniorek w grze indywidualnej, srebrnego medalu w grze mieszanej w Mistrzostwach Województwa Juniorów oraz brązowego medalu w grze podwójnej w Mistrzostwach Województwa Seniorek w tenisie stołowym.
  14. Nikodemowi Aderjahnowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Kadetów w grze podwójnej oraz brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetów w tenisie stołowym.
  15. Mateuszowi Jesse statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Kadetów w grze podwójnej oraz brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetów w tenisie stołowym.
  16. Marcie Knapik statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie srebrnego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetek w tenisie stołowym.
  17. Agacie Krzyżkowskiej statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie srebrnego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetek w tenisie stołowym.
  18. Wiktorii Ilcewicz statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Województwa Młodziczek w grze podwójnej w tenisie stołowym.
  19. Jackowi Czarnotcie statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie srebrnego medalu w kategorii do lat 13 na XI Mistrzostwach Województwa w grze aktywnej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz), srebrnego medalu w kategorii do lat 13 na VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze błyskawicznej w warcabach klasycznych (Szubin), brązowego medalu w kategorii do lat 13 na VII Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze aktywnej w warcabach klasycznych (Szubin) oraz brązowego medalu w kategorii do lat 16 na IX Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grze Błyskawicznej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz).
  20. Katarzynie Czarnotcie statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie złotego medalu na XI Mistrzostwach Województwa w grze aktywnej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz).
  21. Adamowi Wojasowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w kategorii senior na VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze błyskawicznej w warcabach klasycznych (Szubin).
  22. Miłoszowi Knapikowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w kategorii do lat 13 na XI Mistrzostwach Województwa w grze aktywnej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz).
  23. Przemysławowi Paterkowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 500,00 zł za zdobycie brązowego medalu w kat. wagowej do 81 kg w grupie wiekowej 40-44 l. na Mistrzostwach Świata w Wieliczce, złotego medalu w kat. wagowej do 81 kg w grupie wiekowej 40-44 l. na Mistrzostwach Polski w Terespolu w ponoszeniu ciężarów.
  24. Hannie Malak statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000,00 zł za zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Masters w kat. Wagowej 64 kg (Terespol) w podnoszeniu ciężarów.
  25. Danucie Skrzyńskiej statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000,00 zł za zdobycie brązowego medalu w kategorii seniorki na XLVII Mistrzostwach Polski Kobiet w warcabach 100 polowych (Rychlik), złotego medalu w kategorii Seniorki w VII Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze aktywnej w warcabach klasycznych (Szubin), złotego medalu w kategorii Seniorki w XI Mistrzostwach Województwa w grze aktywnej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz), złotego medalu w kategorii seniorki na IX Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze błyskawicznej w warcabach 100 polowych (Bydgoszcz), brązowego medalu w kategorii seniorki w VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego w grze błyskawicznej w warcabach klasycznych (Szubin).
  26. Amelii Seydak statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000,00 zł za zdobycie I miejsca w kat. 57 kg w międzynarodowym Pucharze Polski w Boksie U-15 w kat. Kadet (Ciechocinek), Wicemistrzyni Polski w Boksie w kat. kadet w wadze 57 kg zajmując II miejsce w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Sportach Halowych (Wałcz).
  27. Kyrylowi Horievyiowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie I miejsca na Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w kat. wagowej 45kg (Bydgoszcz) w podnoszeniu ciężarów.
  28. Mikołajowi Ilcewiczowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie II miejsca w I i II Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 9 lat, I miejsca w III Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 9 lat, II miejsca w III Rundzie Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 10 lat, I miejsce w klasyfikacji końcowej Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego oraz II miejsce w klasyfikacji końcowej Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 10 lat w podnoszeniu ciężarów.
  29. Davydowi Vasylchukowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie III miejsca w I Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 11 lat (Mrocza), I miejsca w II Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 11 lat (Sępólno Krajeńskie), II miejsca w III Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego klasyfikacji generalnej Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 11 lat (Bydgoszcz), IV miejsca w III Rundzie Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 12 lat (Poznań), I miejsca w klasyfikacji końcowej Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego, IV miejsca w klasyfikacji końcowej Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 12 lat w podnoszeniu ciężarów.
  30. Miłoszowi Sznulowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie V miejsca w I Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 13 lat (Mrocza), VI miejsca w II Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 13 lat (Sępólno Krajeńskie), III miejsca w III Rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 13 lat (Bydgoszcz), II miejsca w III Rundzie Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 12 lat (Poznań), II miejsca w klasyfikacji końcowej Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego w kat. wiekowej do 12 lat w podnoszeniu ciężarów.
  31. Fabianowi Kwiatkowskiemu statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie VI miejsca w XXIX Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w skoku w dal.
  32. Bognie Tłok statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie III miejsca w Pucharze Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Młodzików w klasie ILCA 4, IV miejsca Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
  33. Antoniemu Burkiewiczowi statuetkę za osiągnięcia sportowe wraz z nagrodą rzeczową za zdobycie wraz z drużyną Wicemistrzostwa w Centralnej Lidze Juniorów U15 z Rakowem Częstochowa. Zawodnik otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski U16 na mecze towarzyskie ze Szwecją oraz podpisał profesjonalny kontrakt na trzy lata z Rakowem Częstochowa.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska