Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczelnie z województwa kujawsko-pomorskiego przyjmują chętnych

Ewa Abramczyk-Boguszewska
Aby zostać magistrem, trzeba pilnie studiować. Warto wybrać kierunek, po którym jest praca.
Aby zostać magistrem, trzeba pilnie studiować. Warto wybrać kierunek, po którym jest praca. janusz Wójtowicz
Absolwenci studiów licencjackich i inżynierskich mogą teraz zapisywać się na kierunki magisterskie.

Wrzesień to tradycyjnie czas intensywnej rekrutacji na studia II stopnia oraz podyplomowe. W regionie nabór prowadzą uniwersytety oraz uczelnie niepubliczne. Studia II stopnia trwają przeważnie cztery semestry i kończą się obroną pracy dyplomowej, a w rezultacie uzyskaniem tytułu magistra.

Wyższa Szkoła Gospodarki proponuje studia uzupełniające magisterskie w dziedzinie przedsiębiorczości i biznesu oraz nowoczesnych technologii. Pierwsza oferta skierowana jest głównie do osób, które zdobyły wiedzę na studiach I stopnia na kierunkach zarządzanie. Druga do tych, którzy mają predyspozycje techniczne i zainteresowani są nowymi technologiami (obszary studiów to informatyka, mechatronika, inżynieria produkcji). Szczegółowe informacje o rekrutację na tę uczelnię można znaleźć na stronie www.oferta.byd.pl.

WSB ma w swojej ofercie trzy kierunki magisterskie: logistykę, zarządzanie i nowość: kierunek finansowo prawny. Naukę można połączyć ze studiami podyplomowymi. Więcej na www.wsb.bydgoszcz.pl oraz www.wsb.torun.pl.

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu drugi nabór na studia II stopnia stacjonarne trwa do 16 września, do godz. 23.59. Ci, którzy chcą studiować w trybie zaocznym, mają czas do 9 października. Nowości na studiach II stopnia to m.in. chemia kosmetyczna, kosmetologia, praca socjalna, wojskoznawstwa. Rekrutacja w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy już się zakończyła. Szczegóły na www.umk.pl

Do 13 września potrwa rejestracja internetowa na studia magisterskie uzupełniające na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest to również ostateczny termin uiszczenia opłaty rekrutacyjnej. Ogłoszenie wyników pierwszej tury rekrutacji zaplanowano na 17 września. Uczelnia proponuje studia na takich kierunkach, jak administracja, biologia, geografia, politologia czy wychowanie fizyczne. Pełną ofertę można znaleźć na www.ukw.edu.pl.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy przyjmuje chętnych na studia uzupełniające magisterskie do 21 września (stacjonarne i niestacjonarne). Ogłoszenie wyników przewidziano na 25 września. Jeśli chodzi o studia stacjonarne, w ofercie są: architektura wnętrz, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika zarządzanie oraz studia w języku angielskim Computer Aided Engineering. Więcej na www.utp.edu.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska