MKTG SR - pasek na kartach artykułów

UKW Bydgoszcz obronił tytuł w AMP w wioślarstwie

OPRAC.: ds
Akademickie Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy
Akademickie Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy Paweł Skraba
Przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy drugi raz z rzędu zwyciężył w klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie w Bydgoszczy.

Wioślarstwo w studenckim wydaniu znów zawitało do Bydgoszczy, która od lat organizuje AMP w tej dyscyplinie. Do tegorocznej edycji swój udział zgłosiło blisko 270 wioślarzy i wioślarek reprezentujących 24 szkoły wyższe. Wśród startujących pojawili się też wyczynowcy czy nawet reprezentacji kraju.

– Bydgoszcz jest miastem sportów wodnych, od zawsze są tu obecne wiosła i kajaki. Promujemy miasto na światowych imprezach, jak również w kraju. AMP są potrzebne studentom-wioślarzy czy samej dyscyplinie, bo nie mamy zbyt dużo regat w Polsce - podkreślał znaczenie imprezy Michał Kozłowski, trener Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Akademickie regaty wioślarzy były wyjątkowe pod względem liczby startujących w prestiżowych konkurencjach ósemek. Wystartowało 16 męskich i 8 żeńskich osad. Wśród mężczyzn triumfowali w niej studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a u kobiet najlepsza była ósemka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

- Trenuję czynnie wioślarstwo od sześciu lat i na co dzień startuję w innych regatach. Do AMP podchodziłem z zaciekawieniem, to był mój pierwszy start na 1000 metrów. Może to nietypowy dystans, ale nam z kolegami z ósemki udało się złapać odpowiedni rytm i zebraliśmy się na tyle, by wyjść reszcie stawki - mówił Kacper Mickiewicz, członek złotej ósemki UKW Bydgoszcz, a także czwarty jedynkarz AMP 2024 w Bydgoszczy.

W zmaganiach jedynkarek błyszczała Izabela Gałek (UKW Bydgoszcz).

Wręczono też memoriałowe wyróżnienia - dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika AMP 2024 w wioślarstwie w Bydgoszczy trafiła nagroda Rogera Vereya, czołowego polskiego sportowca okresu międzywojennego, multimedalisty mistrzostw Europy, a także wielokrotnego mistrza Polski. Najlepszą zawodniczką uznano Izabelę Gałek (UKW Bydgoszcz), a zawodnikiem Patryka Wojtalaka (Politechnika Poznańska).

W klasyfikacji generalnej AMP w wioślarstwie ponownie wygrał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Druga była Politechnika Gdańska, a trzeci Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

- Jako organizatorzy zawsze robimy wszystko, żeby zawodnicy czuli na torze na Brdyujściu jak w domu. Otrzymujemy informację zwrotną, że panuje u nas przyjazna, rodzinna atmosfera. Bardzo chcielibyśmy być organizatorami kolejnych AMP w wioślarstwie - nie ukrywała Katarzyna Domańska, prezes KU AZS UKW Bydgoszcz, organizatora AMP 2024 w wioślarstwie. - Zawsze w tej dyscyplinie mieliśmy największe sukcesy, a przy tym szczęście do dobrych studentów-wioślarzy i kadry trenerskiej. To właśnie wioślarstwo jest też sportem, które chyba najbardziej kojarzy się ze sportem akademickim. Mam nadzieję, że dalej będziemy odnosić sukcesy w tej dyscyplinie.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie w Bydgoszczy

Klasyfikacja drużynowa: 1. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, 2. Politechnika Gdańska, 3. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kobiety

Jedynka: 1. Izabela Gałek (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), 2. Katarzyna Duda (Politechnika Gdańska), 3. Kinga Kusiowska (Uniwersytet Szczeciński)

Dwójka podwójna: 1. Kinga Kusiowska, Maria Taczek (Uniwersytet Szczeciński), 2. Barbara Stępień, Wiktoria Kowalska (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), 3. Wiktoria Ścibor, Zofia Śmigielska (AWF Poznań)

Ósemka: 1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Julia Hakobyan, Weronika Lipertowicz, Adrianna Paszkowska, Barbara Streng, Julia Weiwer, Agata Zielepuha, Martyna Wiśniewska, Dominika Gałka, Martyna Wojciechowska), 2. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Mężczyźni

Jedynka: 1. Patryk Wojtalak (Politechnika Poznańska), 2. Filip Jędrzejczak (AWF Poznań), 3. Maksymilian Skica (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)

Dwójka podwójna wagi lekkiej: 1. Radosław Kmiecik, Michał Radoliński (Politechnika Poznańska), 2. Aleksander Chajda, Stanisław Sieniawski (Uniwersytet Warszawski), 3. Krzysztof Balcerzak, Stanisław Dawidziuk (Politechnika Warszawska)

Ósemka: 1. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Olga Wnuk, Nikodem Marysiak, Piotr Dziewieczyński, Kacper Mickiewicz, Bartłomiej Sopoński, Tomas Zobal, Artur Zalewski, Miłosz Jasiulewicz, Dominik Marciniak), 2. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, 3. Wyższa Szkoła Gospodarki W Bydgoszczy (Nicole Gapska, Jakub Karwecki, Dawid Wachowicz, Dawid Frącz-Zakrzewski, Dariusz Paczkowski, Kajetan Szewczyk, Michał Witkowski, Paweł Paduch, Mikołaj Kulka)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wyjazd reprezentacji Polski z Hanoweru na mecz do Hamburga

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska