Unia Solec Kujawski lepsza od MKS-u Kluczbork w meczu Pucharu Polski! [zdjęcia]

Szymon Fiałkowski
Piłkarze Unii pokonali na własnym boisku MKS Kluczbork w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. fot. Aleksander Ryska
Znakomicie rozpoczęli sezon piłkarze soleckiej Unii, którzy pokonali w meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski drugoligowy MKS Kluczbork 2:1 (0:0)

Unia Solec Kujawski - MKS Kluczbork

Unia Solec Kujawski - MKS Kluczbork 2:1 (0:0)

Bramki: Daniel Błaszczak 49., Rafał Kubacki 70. - Michał Kojder 73.

UNIA (trener Grzegorz Wódkiewicz): Ostrowski - Tomaszek (52. A. Kacprzak), Żbikowski, Ruciński, Raczyński - A. Wiśniewski, Jurek (85. Spaliński), Kubacki, Błaszczak - Nytko, A. Wódkiewicz (78. Chmiel).

MKS (trener Andrzej Konwiński): Rudnicki - Gierak, Artan, Niziołek, Reinhard - Uszewski, Swędrowski (54. Nowacki), Orłowicz, Hober (45+1. Wólkiewicz) - Ganowicz, Burski (54. Kojder).
Żółte kartki: Reinhard, Kojder.

Sędziował: Tomasz Tobiański (Gdańsk), asystenci: Czarnecki, Heinig.

W pierwszej połowie oba zespoły nie oddały zbyt wielu celnych strzałów na bramkę. Goście już w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie, ale uderzenia Ganowicza i Burskiego nie znalazły drogi do siatki Ostrowskiego. Rywale zagrażali przede wszystkim, po akcjach z prawej strony boiska. Gospodarze mogli odpowiedzieć po kwadransie gry. Po strzale Kubackiego, piłka odbiła się od poprzeczki.

Po przerwie, akcję Raczyńskiego na gola zamienił Błaszczak. Chwilę później, kapitalną paradą w bramce popisał się Rudnicki, instynktownie broniąc strzał głową Żbikowskiego. Nie miał jednak szans, gdy z dystansu w 70. minucie huknął Kubacki. Trzy minuty później, kontaktowego gola strzelił Kojder. Mimo przewagi gości w ostatnich minutach, Unia zdołała obronić korzystny wynik do końca. - Każde zwycięstwo cieszy, nie możemy się nim jednak zachłysnąć. To dobry prognostyk przed następnymi pojedynkami - powiedział trener Unii, Grzegorz Wódkiewicz. - Dla nas priorytetem jest jednak początek sierpnia i pierwsza kolejka III ligi - dodaje.

Jak udało się nam ustalić, bramkarz Unii Solec Kujawski, Dominik Ostrowski ma w trakcie najbliższego tygodnia przebywać na testach w trzecioligowej Polonii Warszawa. Barwy soleckiego zespołu w nowym sezonie będzie reprezentować Robert Jurek, który został pozyskany z Szubinianki.

W 1/32 finału, rywalem zespołu Grzegorza Wódkiewicza będzie Sokół Kleczew, który dopiero po karnych pokonał sosnowieckie Zagłębie 5:4. Sosnowiczanie kończyli pojedynek w dziewiątkę.