Chemik Bydgoszcz pokonuje Unię/Drobex Solec Kujawski. Poważna kontuzja Wiśniewskiego [zdjęcia]

(FIAŁ)
W meczu Chemika z Unią/Drobex górą lider grupy I V ligi.
W meczu Chemika z Unią/Drobex górą lider grupy I V ligi. Aleksander Ryska
W najciekawszym sobotnim meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa, piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali na własnym boisku broniącą trofeum Unię/Drobex Solec Kujawski 1:0.
Chemik Bydgoszcz - Unia/Drobex Solec Kujawski 1:0 Rzut Karny

Chemik Bydgoszcz - Unia/Drobex Solec Kujawski 1:0

Goście ponadto stracili także swojego kluczowego zawodnika. W 67. minucie bardzo poważnej kontuzji nabawił się Adam Wiśniewski, który zerwał więzadło rzepki i jeszcze w niedzielę ma przejść operację w bydgoskim szpitalu im. Biziela. Pauza zawodnika w grze może wynieść nawet pół roku.

Jedyny gol padł już w 26. minucie spotkania. W polu karnym, Adama Kardasza faulował Adam Kacprzak, a jedenastkę pewnie wykorzystał Robert Kawałek. Okazję na podwyższenie wyniku dla Chemika miał także Przemysław Lengling, ale uderzył ponad bramką Ostrowskiego, a niecelnie uderzył Kardasz.

W drugiej połowie nie było już tak dużo akcji, a gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. W samej końcówce, za zagranie piłki ręką przez Jarzembowskiego, arbiter podyktował rzut karny dla Unii, ale strzał Dawida Janickiego obronił Mariusz Tatera, a już w doliczonym czasie gry ponad bramką uderzył Marcin Janicki.

Chemik w ćwierćfinale zmierzy się z Kujawianką Izbica Kujawska, która w starciu czwartoligowców wyeliminowała Cuiavię Inowrocław, wygrywając 3:1.