Fundacja realizuje projekt pt. "Elastycznie zatrudniony", który finansuje Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Możliwości jest wiele
W ramach tego projektu w 19 powiatach naszego województwa przeprowadzona zostanie w najbliższym czasie kampania informacyjno - promocyjna propagująca mało jeszcze w Polsce znane formy zatrudnienia takie jak telepraca, zatrudnienie rotacyjne, praca na wezwanie, dzielenie się pracą, dzielenie etatu, umowa agencyjna etc.
Wczoraj specjaliści z Fundacji im. Królowej Polski św Jadwigi z Puszczykowa koło Poznania gościli w kcyńskim ratuszu. Właśnie tu zorganizowano spotkanie na temat alternatywnych form zatrudnienia adresowane do pracodawców, ale także do osób już pracujących, bezrobotnych czy tych, którzy szukają, albo w najbliższym czasie szukać będą swojego miejsca na rynku pracy.
Dla wszystkich gości przygotowano bezpłatne materiały szkoleniowe i pomoce. Do ich dyspozycji byli prawnicy, doradcy zawodowi, eksperci. Niestety - z zaproszenia skorzystała niewielka, zaledwie kilkunastoosobowa grupa mieszkańców gminy.
Trochę teorii, trochę praktyki
Choć spotkanie miało formę krótkich wykładów nie zabrakło praktycznych informacji. O tym jak wykorzystuje mniej konwencjonalne formy zatrudnienia mówił w Kcyni m.in. Jacek Błoch, właściciel poznańskiej firmy produkującej windy. Przy okazji obejrzeć można było film nagrany w jego przedsiębiorstwie.
Do założenia spółdzielni socjalnej, która mogłaby np. zapewnić pracę absolwentom kcyńskiej szkoły specjalnej, delikatnie namawiał podczas wczorajszego spotkania Grzegorz Wojtanowski, dyrektor do spraw prawnych fundacji. Jako przykład przedstawił spółdzielnię założoną dla niepełnosprawnych umysłowo w Gdyni. Z powodzeniem spółdzielnia socjalna działa też w Chełmnie.