Przypomnijmy, że prace rozpoczęły się w pierwszy kwietniowy weekend. Drogowcy przystąpili wówczas do wymiany podkładów, które znajdują się pod torowiskiem na ulicy Spadzistej. W sumie zastąpiło je około dwustu nowych.
- Od dzisiaj tramwaje mogą z powrotem wrócić na stałą trasę do Łęgnowa - potwierdza Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Dotyczy to oczywiście linii nr 6.
Zobacz: Znasz gwarę naszego regionu? Rozwiąż quiz
Przypomnijmy, że na czas remontu pasażerowie musieli korzystać z zastępczego autobusu „Za T6”. - Oczywiście ulegnie on likwidacji - dodaje Kosiedowski.
Jak już wcześniej mówili nam drogowcy remont podkładów na ulicy Spadzistej nie był skomplikowany. Jednak robotnicy mieli utrudniony dostęp do miejsca prac, gdyż znajduje się on w wykopie. - Gdyby odcinek był na prostej płaszczyźnie, prace potrwałyby maksymalnie 2 tygodnie - mówił nam wcześniej rzecznik ZDMiKP.
Prognoza pogody na 27.04.2016. TVN Meteo Active