https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga kierowcy! Na drogach w Kujawsko-Pomorskiem ślisko

mc
Większość dróg w województwie jest przejezdnych. W nocy jednak może pojawić się gołoledź.
Większość dróg w województwie jest przejezdnych. W nocy jednak może pojawić się gołoledź. mapa - Zarząd Dróg Wojewódzkich
Sytuacja nie jest jeszcze jednak dramatyczna. Mimo to drogowcy ostrzegają kierowców - w nocy się ochłodzi. Możliwa gołoledź.

O ile w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego sytuacja na drogach jest w miarę dobra - tylko lokalnie szosy są pokryte błotem pośniegowy - to we wschodniej części regionu trzeba już bardzo uważać.

Najbardziej niebezpiecznie jest na drogach wojewódzkich nr: 534 (między Grudziądzem, a Wąbrzeźnem), 252, 256 i 246 (między Włocławkiem, a Inowrocławiem i Toruniem) - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Kliknij by zobaczyć czytelną i aktualną mapę stanów nawierzchni w regionie.

Na tych szosach nawierzchnia jest pokryta grubą warstwą złożoną z błota pośniegowego, a lokalnie - lodu.

Kierowcy powinni zachować zwiększoną czujność na drogach w regionie, zwłaszcza, że meteorolodzy zapowiadają w nocy ochłodzenie.

- W wielu miejscach drogi i chodniki będą bardzo śliskie - mówi Bogdan Bąk, z Bydgoskiego Biura Pogody. - W nocy strefa z opadami śniegu będzie stopniowo rozszerzać się na cały region. Towarzyszyć jej będzie powolny spadek temperatury. Jutro nad ranem termometry pokażą już od -2C do -1C.
Udostępnij

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska