W 6. rundzie Ligi Juniorów w Grudziądzu najlepszy Betard/Sparta, MrGarden GKM na 6. miejscu

(marz)
Hubert Łęgowik (pierwszy z lewej) był w 6. rundzie Ligi Juniorów najlepszy w zespole MRGarden GKM. Zdobył 10 pkt. Maryla Rzeszut
Na swoim torze team MRGARDEN GKM wypadł poniżej oczekiwań. Zajął 6. miejsce na 7 drużyn. Zgodnie z przewidywaniami triumfowali juniorzy Betardu Sparty Wrocław przed Fogo Unią Leszno. Pauzował KS Toruń. Marcin Nowak wystąpił w ekipie z Leszna, zdobył 9 pkt.
Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) wywalczył w Lidze Juniorów w Grudziądzu 10+2 pkt Maryla Rzeszut

(fot. Maryla Rzeszut)

Pechowy dla Kamila Nowackiego (Stal Gorzów) był 5. wyścig turnieju. Na 2. wirażu wyprzedził Maksyma Drabika, który próbował odzyskać utraconą pozycję, wksutek czego upadł i został wykluczony. Drabik nie ucierpiał. W powtórce jadący na trzecim miejscu Nowacki jechał trzeci, tym razem uderzył w Drożdża (Betard) i został wykluczony. Gorzowianin wstał o własnych siłach, ale nie mógł więcej startować. Lekarz podejrzewał złamanie ręki. W 2-osobowym już tylko składzie bieg 5. wygrał Dróżdż, który krótko po starcie wyprzedził . Kaczmarka.

Nie lada emocji dostarczył wyścig 11. Potoniec z Kuberą wyprzedzili Marcina Nowaka już na 1. wirażu, jednak Nowak nie odpuścił. Już na 2. okrążeniu jechał drugi, a na 4. okrążeniu już na czele stawki, po 3 pkt.

Gdyby Nowak startował w ekipie MRGARDEN GKM, grudziądzanie zajęliby 3. miejsce. Jednak słaby występ zanotował Mike Trzensiok (może odczuwać skutki kontuzji) a Mateuszowi Danielewiczowi szwankował motocykl. W ostatnim wyścigu turnieju zdefektował, zanim Danielewicz zameldował się na starcie i został wykluczony za przekroczenie 2 min.

W 2. wyścigu Hubert Łęgowik, najlepszy w teamie MRGARDEN GKM, tylko raz dał się wyprzedzić (przez Karczmarza), w następnych biegach już tylko wygrywał.Jego zdobycz punktowa dorównała najlepszym na torze grudziądzkim: Krystianowi Rempale (10 pkt) ze Stali Rzeszów, Kaczmarkowi i Karczmarzowi (Stal Gorzów), którzy zdobyli po 10+1 pkt i Drożdżowi (Betard Sparta, 10+2)