W zakopanej przy Pałacu Anny Wazówny Kapsule Czasu umieszczono list do przyszłych pokoleń opisujący Brodnicę nam współczesną, flagę Polski, Unii Europejskiej i naszego miasta, zapisany na nośniku cyfrowym hejnał Brodnicy, filmy oraz zdjęcia pokazujące Brodnicę w 2020 r. Włożono tam także medale Brodnicy, którymi burmistrz honoruje osoby zasłużone dla miasta, księgę pamiątkową, albumy fotograficzne poświęcone Brodnicy, mapę turystyczną miasta, książkę autorstwa Mariana Chwiałkowskiego poświęconą 100. rocznicy Powrotu Brodnicy do Macierzy oraz egzemplarze gazet: "Gazety Pomorskiej", "Ziemi Michałowskiej", "Super Brodnicy", "Gazety Wyborczej" i "Czasu Brodnicy" z 24 września 2021 r.
W ramach pikniku w Pałacu Anny Wazówny można było zobaczyć wystawę "Widoki naszego miasta w zbiorach Muzeum w Brodnicy", a przed pałacem przygotowane przez grupy rekonstrukcyjne prezentacje oraz pokazy umundurowania i uzbrojenia wojsk polskich z 1920 roku. Mieszkańcy Brodnicy mogli także wziąć udział w warsztatach artystyczno – rękodzielniczych, strzelaniu z karabinków ASG, strzelaniu z łuku, potyczkach na szable piankowe oraz w grach i zabawach nawiązujących tematycznie do czasów dwudziestolecia międzywojennego. Można było także zobaczyć sprzęt wojskowy i strażacki.
Organizatorem Pikniku Niepodległościowego był burmistrz Brodnicy i rada miejska w Brodnicy, a partnerami 4. Brodnicki Pułk Chemiczny, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Brodnicy, Brodnicki Dom Kultury, Muzeum w Brodnicy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy, Stowarzyszenie Sagitta.
- Złodziej z Brodnicy oszukał sprzedawcę. Podczas zakupów rozpoznał go policjant
- Handlarz samochodów z Francji potrzebował pieniędzy, a mieszkanka Brodnicy mu pomogła
- Kolej pasażerska wraca do Rypina. Przez Brodnicę dojedziemy do Gdyni i Katowic!
- Pumptrucki, parki linowe i skatepark powstaną dzięki współpracy samorządów
