MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Bydgoszczy posadzą drzewa za zużyte opony. Ogólnopolska kampania Oponeo "Kręci Nas Recykling"

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
W sobotę 25 marca na osiedlu Kapuściska w Bydgoszczy odbędzie się akcja sprzątania terenów zielonych w ramach ogólnopolskiej kampanii proekologicznej "Kręci nas recykling". Za każde zebrane cztery opony, Oponeo.pl posadzi jedno drzewo!
W sobotę 25 marca na osiedlu Kapuściska w Bydgoszczy odbędzie się akcja sprzątania terenów zielonych w ramach ogólnopolskiej kampanii proekologicznej "Kręci nas recykling". Za każde zebrane cztery opony, Oponeo.pl posadzi jedno drzewo! Piotr Krzyzanowski
Zużyte opony to uciążliwe odpady. Bardzo często nie wiadomo, co z nimi zrobić. Przydomowe składowanie większej liczby opon jest nielegalne, tak samo jak wyrzucenie ich do pierwszego lepszego kontenera na śmieci lub – co gorsza – wywiezienie do lasu. Sposób utylizacji zużytych opon określają specjalne przepisy, według których stare opony muszą zostać poddane recyklingowi. 21 marca ruszyła druga edycja ogólnopolskiej proekologicznej kampanii "Kręci nas recykling", prowadzona przez firmę Oponeo.pl we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim. Za zebrane opony zostaną posadzone drzewa w kilku miastach w Polsce - w tym w Bydgoszczy.

Zebrane 31 ton odpadów i 11 487 sztuk zużytych opon, a także posadzone 2 872 drzewa - efekty pierwszej edycji proekologicznej kampanii "Kręci Nas Recykling" zainicjowanej przez Oponeo.pl przekroczyły oczekiwania. W tym roku już po raz drugi, we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, firma stawia sobie za cel poszerzanie świadomości społecznej w kwestii recyklingu oraz zadbanie o czystość terenów zielonych.

Kręci Nas Recykling - największa ogólnopolska proekologiczna kampania Oponeo.pl - rozpoczęła się 21 marca potrwa do 22 kwietnia 2022 roku. Daty te nie są przypadkowe - 21 marca to początek kalendarzowej wiosny, a 22 kwietnia to międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym czasie zorganizowanych zostanie minimum pięćdziesięciu akcji sprzątania odpadów, w tym także zużytych opon. Wolontariusze będą zbierać zalegające w środowisku naturalnym śmieci, w tym zużyte opony. Co więcej, za każde zebrane cztery opony, Oponeo.pl posadzi jedno drzewo! Każdy więc, kto aktywnie weźmie udział w akcji przyczyni się do nie tyko do posprzątania Polski, ale jest zazielenienia.

Za każde zebrane cztery opony, Oponeo.pl posadzi jedno drzewo! W tym roku cel firmy to posadzenie 3000 drzew w miejscach wymagającym zalesienia.

Wszystkie osoby, które w trakcie trwania kampanii skorzystają z usługi dostawy z montażem w jednym z serwisów partnerskich oznaczonych na stronie logo kampanii, będą mogły za darmo zostawić w tym serwisie swoje zużyte opony. Zebrane w ten sposób opony trafią do odpowiedniej utylizacji, a dzięki nowemu partnerowi strategicznemu akcji, którym jest Grupa Recykl S.A. część zebranych opon zostanie przerobiona na granulat, a następnie dostarczona do producenta, który wykona z nich maty izolacyjne i sportowe.

Nowością drugiej edycji ogólnopolskiej akcji "Kręci nas recykling" jest wprowadzenie do projektu elementu grywalizacji, który ma zachęcić lokalne społeczności do brania udziału w akcjach sprzątania terenów zielonych. 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek uprzątną największą ilość odpadów, będzie mogło wybrać schroniska dla zwierząt, które Oponeo.pl wesprze finansowo.

Akcja potrwa do 22 kwietnia - tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Wykaz ekologicznych akcji oraz mnóstwo wiedzy nt. recyklingu opon jest dostępne na specjalnie przygotowanej stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling

W Kujawsko-Pomorskiem akcja sprzątania terenów zielonych odbędzie się w sobotę 25 marca na osiedlu Kapuściska w Bydgoszczy. Organizatorem akcji sprzątania osiedla Kapuściska jest Fundacja Zielone Jutro, z którą kontaktować się można telefonicznie pod numerem 608 386 685 lub mailowo: [email protected]

Szczegóły akcji na stronie www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling - KLIKNIJ TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska