https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W gminie Kikół świętowali złoci małżonkowie. Było uroczyście i wzruszająco!

Małgorzata Chojnicka
Złote gody w Kikole
Złote gody w Kikole Nadesłane
W Kikole odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Świętowały pary, które stanęły na ślubnym kobiercu w 1973 roku. Małżonkom przyszło żyć w naprawdę trudnych czasach. Przeżyli stan wojenny, pustki na sklepowych półkach, kartki, długie kolejki i transformację ustrojową. Wychowali dzieci i doczekali wnucząt.

Uhonorowano aż dziesięć małżeństw. To: Mirosława i Mieczysław Bojarscy, Anna j Józef Grobelscy, Teresa i Antoni Janowscy, Anna i Mirosław Kocińscy, Grażyna i Kazimierz Olkowscy, Maria i Henryk Osińscy, Urszula i Zdzisław Rumińscy, Anna i Zenon Sucharscy, Grażyna i Wojciech Sumińscy, Barbara i Zbigniew Wierzbiccy.

Medale, nadane przez Prezydenta RP, wręczył dostojnym jubilatom burmistrz Józef Predenkiewicz w towarzystwie swej zastępczyni Małgorzaty Baranowskiej i Jacka Sadowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Kikole. Były życzenia, gratulacje oraz oczywiście symboliczna lampka szampana. Potem przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Jubilatom życzymy kolejnych jubileuszy w dobrym zdrowiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska