Warsztaty prowadzone były w GOK-u w trzech grupach. Aktorską prowadziły Barbara Rogalska i Edyta Soboczyńska, plastyczno- scenograficzne zajęcia mieli Alicja Wiślińska Kornacka i Stefan Kornacki, natomiast dziennikarsko-promocyjne były pod przewodnictwem Moniki Grabarek.
Uczestnikami projektu były dzieci i młodzież gimnazjalna oraz uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych w gminie Gostycyn. Z doświadczenia wiadomo, że praca z uczestnikami, w tak szerokim przedziale wiekowym, nie stanowiła problemu, gdyż uczestnicy szybko się integrowali.
- Tegoroczny projekt był rodzajem podróży wyobraźni po podwodnym świecie licznie otaczających Gostycyn jezior i rzek, nowym spojrzeniem na przestrzeń, która dla uczestników - mieszkańców gminy Gostycyn - jest codziennością - opowiadają organizatorzy. - Jeziora otaczające naszą miejscowość zainspirowały nas do stworzenia nowych opowieści bazujących na wyobrażeniach uczestników połączonych z lokalnymi, współczesnymi historiami mieszkańców. To one właśnie stały się łącznikiem między światem przyrody, a światem ludzi.
Grupa teatralna po wstępnych warsztatach z propedeutyki pantomimy oraz animacji przełożyła historie na język teatru. Osadzeni w działaniach animacyjnych, oswojeni ze sceną uczestnicy, wkroczyli do krainy czarnego teatru, który jest zjawiskiem magicznym. - Wszyscy aktorzy mieli przesłonione czernią twarze, dłonie, ciała i z białymi lub pomalowanymi fluorescencyjnymi farbami wykreowali żywy, podwodny świat - dodają w GOK.
Projekt wspierali pracownicy domu kultury - Barbara Piasecka, Agnieszka Hoffmann, Katarzyna Glazik, Łukasz Majrowski i Irena Weyna. Partnerami zadania byli gmina Gostycyn, Gminny Zespół Oświatowy w Gostycynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostycynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie i Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne "Burchat".
Czytaj e-wydanie »