https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bal maskowy 2025 w Raciążku. Tak było na balu karnawałowym w GOK. Zdjęcia

Ewelina Fuminkowska
Bal karnawałowy 2025 w Raciążku. Tak bawili się na balu maskowym w GOK
Bal karnawałowy 2025 w Raciążku. Tak bawili się na balu maskowym w GOK EF
W Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku odbył się kolejny niezapomniany bal karnawałowy, który przyciągnął ponad 60 uczestników. Tegoroczna edycja, zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich "Raciążanki", odbyła się pod hasłem Karnawału w Wenecji.

Wenecki klimat w sercu Raciążka

W sobotni wieczór, 8 lutego, sala Gminnego Ośrodka Kultury w Raciążku zamieniła się w prawdziwą wenecką scenę. Ponad 60 osób przybyło, by wziąć udział w balu maskowym, którego motywem przewodnim był Karnawał w Wenecji. Uczestnicy przebrali się w kolorowe maski i kostiumy, które dodawały wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Muzykę na żywo zapewnił DJ Marcin, który zadbał o to, by parkiet nie pustoszał ani na chwilę.

Trwa głosowanie...

Czy balujesz w tym roku w karnawale?

Organizatorem balu było Koło Gospodyń Wiejskich "Raciążanki", które stanęło na wysokości zadania. Panie zadbały nie tylko o oprawę muzyczną i dekoracje, ale także o wyśmienite jedzenie, które czekało na gości. Smakowite potrawy i przekąski przygotowane przez gospodynie zadowoliły nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Bal maskowy w Raciążku to nie tylko okazja do zabawy, ale także do integracji lokalnej społeczności. Dzięki takim wydarzeniom mieszkańcy mogą lepiej się poznać i wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze.

Historia i tradycja karnawału

Karnawał to czas zabawy i radości, który poprzedza Wielki Post. Rozpoczyna się 6 stycznia i trwa aż do ostatków, które w 2025 roku przypadają na 27 lutego. W Polsce ostatki, zwane również zapustami, są obchodzone z dużym rozmachem, a na Kujawach tradycyjnie chodzi Koza, która przynosi szczęście i zbiera pieniądze na ostatnią karnawałową zabawę. Ostatki kończy wtorek przed Środą Popielcową (5 marca).

Początki karnawału sięgają X wieku we Włoszech, a słowo "Carnevale" pojawiło się w Wenecji w 1904 roku. Wenecki karnawał zyskał na popularności w 1979 roku, kiedy to maski i kostiumy stały się jego nieodłącznym elementem. Na świecie znane są również inne karnawały, takie jak Carnaval do Brasil w Rio de Janeiro, wpisany do Księgi Rekordów Guinessa, czy hiszpański Karnawał w Santa Cruz de Tenerife.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska