https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Inowrocławiu już czwarty miesiąc czekają na rachunki za wodę. Jak długo jeszcze?

Dariusz Nawrocki
W marcu w bloku przy ulicy Wilkońskiego 39 wspólnota mieszkaniowa zainstalowała liczniki do wody z odczytem radiowym
W marcu w bloku przy ulicy Wilkońskiego 39 wspólnota mieszkaniowa zainstalowała liczniki do wody z odczytem radiowym pixabay
Lokatorzy mieszkań komunalnych w bloku przy ulicy Wilkońskiego 39 w Inowrocławiu obawiają się, że gdy w końcu otrzymają rachunki za wodę, nie będą ich w stanie zapłacić.

W marcu w bloku przy ulicy Wilkońskiego 39 wspólnota mieszkaniowa zainstalowała liczniki do wody z odczytem radiowym. - Uważam, że jest to dobre rozwiązanie. Problem jednak w tym, że od tego czasu lokatorzy mieszkań komunalnych nie otrzymali żadnych wezwań do zapłaty za wodę - informuje nas pan Jerzy.

Zaznacza, że w bloku mieszka wielu emerytów i rencistów, którzy nie mają wysokich dochodów. Obawia się, że gdy w końcu otrzymają rachunki za wodę, nie będą ich w stanie zapłacić.

Poprosiliśmy o wyjaśnienia urzędników inowrocławskiego ratusza. Adriana Herrmann, rzecznik prasowy prezydenta Inowrocławia, poinformowała nas, że do marca zarządca budynku działał na podstawie podpisanego porozumienia z PWiK w zakresie rozliczania opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków. Tłumaczy, że instalacja nowych liczników wymusiła zmiany w sposobie rozliczania zużycia zimnej wody i odprowadzania ścieków.

Pani rzecznik informuje, że w wydziale gospodarki komunalnej inowrocławskiego odbyło się kilka spotkań w tej sprawie.

- Rozmowy zakończyły się podpisaniem porozumienia między miastem a wspólnotą mieszkaniową dotyczącego powierzenia rozliczania zużytej wody i odprowadzania ścieków w lokalach miasta, wspólnocie mieszkaniowej. Od wspólnoty mieszkaniowej lokatorzy otrzymają pisemną informację z indywidualnym numer konta na wpłatę zaliczki za zużycie zimnej wody i odprowadzanie ścieków. Wspólnota raz na kwartał będzie również dokonywać rozliczenia zaliczek zgodnie z rzeczywistym jej zużyciem. Sprawa została więc uregulowana i mieszkańcy nie mają powodów do obaw - podkreśla pani rzecznik.

Sporo się ostatnio mówi w Inowrocławiu o ulewach i rwących rzekach płynących ulicami miasta. Nasz Czytelnik przygotował kilka memów, w których inowrocławską rzeczywistość przedstawia z lekkim przymrużeniem oka.A w piątek w Inowrocławiu wcale tak zabawnie nie było:

Inowrocław pod wodą. Z przymrużeniem oka [MEMY]

Po ostatnich ulewnych deszczach, jakie przeszły przez Inowrocław, pojawiły się opinie, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie czyści kanalizacji deszczowej.Inowrocław jest zalewany. Dlaczego? Stanowisko PWiK- Dokładamy wszelkich starań, żeby kanalizacja była czyszczona na bieżąco. Takich wpustów ulicznych, które należy czyścić, mamy w mieście kilkaset. Wciąż przybywają nowe - tłumaczy prezes Stanisław Kowalewski.W kanalizacji deszczowej pracownicy znajdują plastikowe butelki, sprzęt gospodarstwa domowego, cegły, kawałaki betonu, a nawet sztućce. Część znalezisk na zdjęciach udostępnionych przez PWiK.- To wszystko powoduje, że nawet przy sporych przekrojach rur, kanalizacja nie odbiera tak dużych ilości wody, jakby mogła - tłumaczy prezes.  Tak wyglądał Inowrocław po piątkowych ulewach:

Zobacz, co pracownicy znajdują w kanalizacji deszczowej w In...

Inowrocław pod wodą. Ulicami płynęły rzeki:

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska