https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kruszynie ziemia przysypała robotnika

Anna Nowicka [email protected] tel. 052 326 31 55
fot. maps.google
W Kruszynie (gmina Sicienko) ziemia przysypała 60-letniego robotnika. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Robotnicy wykopywali dół w trakcie modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Nagle na jednego z nich osunęła się ziemia i przysypała go do połowy.

- Dostaliśmy zgłoszenie o wypadku o godzinie 11.24. Na miejsce natychmiast wyruszyli strażacy - opowiada Dariusz Grobelniak, dyżurny w Miejskiej Komendzie Straży Pożarnej.

Gdy pogotowie i strażacy przyjechali na miejsce, mężczyznę udało już się wydobyć.

60-latek został zabrany do szpitala w Bydgoszczy. - Jego stan jest ciężki, ale stabilny - powiedziała nam Kamila Wiecińska, rzeczniczka bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

- Przekazaliśmy informacje o wypadku Państwowej Inspekcji Pracy - mówi Maciej Daszkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. - Inspektorzy sprawdzą okoliczności wypadku i to, czy prace były wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska