Mrocza jako pierwsza pokusiła się o rozgrywanie w hali sportowej, poza sezonem, zawodów młodzieżowych drużyn pożarniczych. Chętnie przyjeżdżała na nie młodzież z Bydgoszczy, a także z innych powiatów Pomorza i Kujaw m. in. z powiatów sępoleńskiego, aleksandrowskiego czy inowrocławskiego.
W tym roku zmieniono formułę imprezy. Do rywalizacji, zgodnie z nowym regulaminem wprowadzonym przez władze wojewódzkie OSP, stanęły drużyny tylko z pow. nakielskiego. Każda z pięciu gmin miała swoich reprezentantów.
W sumie w imprezie wzięło udział 9 drużyn dziewczęcych i 19 chłopięcych, które przyjechały do Mroczy z Sadek, Wiela, Drzewianowa, Polichna, Suchar, Ślesina, Kcyni, Dziewierzewa, Drążna, Żurawi, Kosowa, Królikowa, Samsieczynka i Górek Zagajnych. Nie zabrało także reprezentantów gospodarzy.
Wszystkich witał serdecznie Tomasz Kokoszewski, prezes gminnej struktury OSP w Mroczy.
Liczyła się sprawność i precyzja
- Już po raz piąty odbywają się w Mroczy zawody halowe młodzieżowych drużyn pożarniczych. Byliśmy pierwsi w województwie, którzy się zdecydowali na taka formę rywalizacji. Dlatego jesienią, 30 listopada, odbędą się tu zawody wojewódzkie – informował Tadeusz Sobol, starosta nakielski, którego poproszono o otwarcie wydarzenia.
- Ciesz się, że jest was tak dużo. Życzę wszystkim sukcesów i jak najlepszych wyników podczas rywalizacji – mówił z kolei do młodzieży Jarosław Okonek, burmistrz Mroczy.
Zawody poprowadził mł. brygadier Paweł Przybylski z Komendy Powiatowej PSP w Nakle, komisji sędziowskiej przewodniczyła Ewa Szmyt.
Każdy z zawodników pokonać musiał na czas tor pełen przeszkód i zadań. Był bieg z gaśnicą, przechodzenie pod płotkiem, przygotowanie węża. Liczyła się szybkość, sprawność i precyzja. Najwięcej problemów było z zawiązaniem węzła płaskiego tzw. tkackiego. Tu zawodnicy tracili najwięcej czasu i punktów.
Zmagania młodzieży obserwowali w Mroczy nie tylko sędziowie. Z Torunia przyjechał st. bryg. Marek Rusoń, zastępca kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP. Witano też w Mroczy Leszka Szmyta, wiceprezesa wojewódzkiego OSP i st. bryg. Sławomira Murawskiego, komendanta powiatowego PSP w Nakle.
Całe podium dla gminy Mrocza
Po podsumowaniu wyników okazało się, że wszystkie miejsca na podium przypadły drużynom z gminy Mrocza. Bezkonkurencyjna okazała się zwłaszcza młodzież z Samsieczynka. Wśród dziewcząt wygrał pierwszy zespół z OSP Samsieczynek, przed II zespołem z tej jednostki. Trzecie miejsce dla OSP Mrocza.
Wśród chłopców zwycięski puchar także dla OSP Samsieczynek. Ponadto na podium stanęli: MDP Drzewianowo II i MDP z Drążna. Gratulujemy!
To Cię może również zainteresować
Indywidualnie wśród dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Julia Kapeluszna, a wśród chłopców Igor Rachowski. Dla nich także przygotowano puchary.
- Kiedy podejmowaliśmy decyzję o zakupie samochodu dla OSP w Samsieczynku słyszeliśmy różne opinie. Wskazywano, że to mała jednostka. Te sukcesy dowodzą, że pojazd będzie dobrze wykorzystany. Bo w tej jednostce jest potencjał – podkreślał Łukasz Piotrowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy.
A Leszek Szmyt, wiceprezes wojewódzki OSP zapraszał młodzież do rywalizacji na boisku. Jak informował - zawody wojewódzkie MDP w plenerze odbędą się we wrześniu w Mogilnie.
