PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują przejazd kolejowo-drogowy w miejscowości Obrowo w powiecie toruńskim. Do 10 listopada wymienione będą tory, nawierzchnia jezdni i oświetlenie.

- Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, zamontowane zostaną sygnalizatory świetlne i monitoring. Dzięki inwestycji sprawniejszy będzie ruch kolejowy i drogowy - informuje Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Komunikacja w regionie została uzgodniona z zarządcą drogi. Zgodnie z wymogami wykonawca z tygodniowym wyprzedzeniem powiadomił wszystkie odpowiedzialne służby i instytucje. O zmianie organizacji ruchu informują kierowców znaki.

Będą objazdy przez przejazdy kolejowe na terenie powiatu świeckiego

Modernizacja przejazdu kolejowo-drogowego w Obrowie jest częścią większego projektu PKP PLK realizowanego w Polsce. W ramach projektu o nazwie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa” o wartości ok. 250 mln zł, przebudowane będą łącznie 182 przejazdy.

Remont linii kolejowej na trasie Kutno - Toruń. Zamknięty przejazd!

W województwie kujawsko-pomorskim prace obejmą 14 lokalizacji, m.in. w miejscowościach Lubicz Górny, Rypinie, Gozdowo, Zawidz Kościelny, Sierpc, Młyńsk oraz Najmowo.