Jak podkreślają uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych była to dla nich wielka niespodzianka.
Piłkarze chętnie pozowali do zdjęć
- Po odprawie na samolot spotkaliśmy piłkarzy, którzy lecieli na mecz do Czarnogóry. Z chęcią robili sobie z nami zdjęcia. To był niesamowity początek naszej wyprawy! - mówi Marta Szulecka, jedna z uczennic Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie.
Wspólne zdjęcia z reprezentacją
Uczniowie z Wąbrzeźna na Okęciu spotkali piłkarzy z naszej reprezentacji [zdjecia]
Z wąbrzeską młodzieżą sfotografowali się m.in. Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski oraz trener Adam Nawałka.
Do Rumunii poleciała grupa sześciorga uczniów ZSZ: Marta Szulecka, Weronika Lisińska, Wioletta Mytlewska, Wojciech Lustostański, Kinga Żyła i Agnieszka Marszałek wraz z opiekunami: Hanną Kowalską, Aleksandrą Ługiewicz i wicedyrektorem Tomaszem Gierszewskim. Po to, aby wziąć udział w spotkaniu w ramach realizowanego przez ZSZ od 2015 r. projektu „Access to school for everyone”.
W projekcie tym uczestniczy młodzież z Polski, Francji, Grecji, Rumunii i Włoch. Stwarza on okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami i nauczycielami z tych pięciu państw.
- Udział w tym projekcie daje mi m.in. okazję do szlifowania znajomości języka angielskiego. Mogę również poznać nowych ludzi z różnych części Europy. Ale to nie tylko same przyjemności. Mamy więcej nauki i ogólnie przy projekcie ciężko pracujemy - mówi Kinga Żyła, uczennica.
Mogą rozwijać się wszechstronnie
- Poznałam wiele nowych kultur i ludzi, stałam się pewniejsza siebie, bardziej otwarta i samodzielna. Mam również możliwość rozwijania się pod wieloma względami - o swoim udziale w projekcie mówi Marta Szulecka.
Wczoraj uczniowie poznali m.in. tańce narodowe. Ekipa wąbrzeska zaprezentowała poloneza.
To kolejny międzynarodowy projekt, który realizuje Zespół Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. - Nasza młodzież dzięki temu jest bardziej otwarta. Ma możliwość nauki języka obcego, a my jako nauczyciele możemy przyjrzeć się pracy innych pedagogów i wymienić się doświadczeniami - mówi Aleksandra Ługiewicz, koordynatorka projektu w ZSZ.