Hasłem tegorocznych odchodów były słowa Oskara Wilde "Najmniejsza pomoc znaczy więcej, niż największe chęci". Poszczególne klasy zmierzyły się z czterema konkursami.
- Każdy z oddziałów wykonał dekorację na drzwi wejściowe do swojej sali - mówi Karolina Pińkowska, polonistka ze Starego Brześcia, która wraz z Kamilą Twardowską, pedagogiem szkolnym z tej szkoły była organizatorką "życzliwego" tygodnia.
Przeczytaj także: W szkołach rolniczych jest w czym wybierać. Kowal i Stary Brześć rekrutują
Uczniowie układali wiersz związany z zasadami savoir vivre’u oraz alfabet kulturalnego zachowania. Przykłady? "K" to koleżeński, "G" to grzeczny, "Ż" życzliwy. Wybierano również najkulturalniejszych uczniów w każdej klasie. Uczniowie pisali następnie test z zasad dobrego zachowania. Organizatorki doceniły kreatywność, oryginalność, pomysłowość oraz zaangażowanie uczestników. Pierwsze miejsce zdobyły równorzędnie klasy: pierwsza z Technikum Weterynarii oraz druga z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.
Najkulturalniejszymi uczniami w szkole zostali: Aleksandra Pańka z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Mikołaj Rumianowski z drugiej klasy technikum o profilu mechanizacyjnym. Otrzymali oni dyplomy pamiątkowe oraz nagrody książkowe. Klasy, które zdobyły pierwsze miejsce, otrzymały dyplomy. Uczniowie w nagrodę pojadą do jednej z włocławskich cukierni oraz odwiedzą Miejską Bibliotekę Publiczną we Włocławku.