Głównym celem projektu jest wspieranie zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jego autorem jest Barbara Śpica, socjoterapeutka i pedagog społeczny, a zarazem wolontariuszka, nie tylko działająca w świetlicy stowarzyszenia.
W projekt ten zaangażowała się miejscowa policja. Koordynatorem całego projektu jest prezeska Maria Lewandowska. Pierwszym z bloków tematycznych, jaki poprowadzili funkcjonariusze nosił nazwę "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieci i młodzieży“.
- Frekwencja na zajęciach była bardzo duża. Zajęciom przysłuchiwały się i brały czynny udział nie tylko dzieci podopiecznych stowarzyszenia, ale również wolontariusze - mówi Lewandowska. - Uczyli się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno pieszo, jak i na rowerze.
Przeczytaj także: Bezpieczeństwo - ta kwestia spędza sen z powiek nauczycieli i rodziców
Omówiono także prawidłowe wyposażenie roweru, przedstawiono podstawowe pojęcia z zakresu ruchu drogowego. Ponadto uczestnicy spotkania ćwiczyli prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię. Po zakończeniu spotkania młodzież zadawała dużo pytań na temat bezpieczeństwa na drogach oraz jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
- Kolejne spotkanie z sympatycznymi z funkcjonariuszami policji zaplanowaliśmy we wrześniu - dodaje Lewandowska. - Mamy nadzieję ze dzięki takim zajęciom podopieczni naszego Stowarzyszenia będą umiały zachować bezpieczeństwo i odpowiedzialność w rożnych sytuacjach życiowych.
Projekt został dofinansowany ze środków województwa.