https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Toruniu nie wyhamował przed przejściem dla pieszych. Pięć osób w szpitalu [zdjęcia]

(maga)
Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku na przejściu dla pieszych przy Szosie Bydgoskiej w Toruniu
Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku na przejściu dla pieszych przy Szosie Bydgoskiej w Toruniu policja
Do wypadku doszło dziś rano na Szosie Bydgoskiej w Toruniu. 27-letni kierowca potrącił na pasach pięć osób.
Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku na przejściu dla pieszych przy Szosie Bydgoskiej w Toruniu
Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku na przejściu dla pieszych przy Szosie Bydgoskiej w Toruniu policja

Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku na przejściu dla pieszych przy Szosie Bydgoskiej w Toruniu
(fot. policja)

Do wypadku doszło we wtorek (19.03) tuż przed ósmą przy Szosie Bydgoskiej na wysokości Arpolu. Kierowca zmierzał w kierunku Bydgoszczy.
- 27-letni mężczyzna, kierujący oplem vectrą, nie wyhamował na czas przed czerwonym światłem - mówi Mariusz Sierzchuła z toruńskiej policji. - Potrącił pięć osób na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowani trafili do szpitala. Z naszych informacji wynika, że ich życie nie jest zagrożone. 27-latek był trzeźwy.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mariusz
Pomagamy uzyskać wysokie odszkodowanie z polisy sprawcy wypadku. Odpowiem na każde pytanie dotyczące możliwości uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia za ból i cierpienie po wypadku. Wystarczy zadzwonić lub przysłać pytanie na poniższy e-mail:
Tel.+48 663 963 157
e-mail: [email protected]

W razie wypadku (zdarzenie, którego uczestnicy doznali urazów lub zginęli), nie wolno Ci ruszać pojazdu do czasu przybycia Policji. Należy zapewnić bezpieczeństwo w miejscu zdarzenia, pamiętając o włączeniu świateł awaryjnych, wystawieniu trójkąta (drogi ekspresowe i autostrady 100m, inne drogi 30-50 m, w terenie zabudowanym (na wszelki wypadek) metr od pojazdu) Pomóż poszkodowanym oraz wezwij służby ratunkowe (numer tel. 112).
UWAGA!
Wzywamy zawsze Policję gdy:
• kiedy ktoś z uczestników zginął lub doznał urazu
• sprawca nie jest właścicielem pojazdu
• sprawca nie ma polisy OC (dotyczy także sprawców rowerzystów)
• kiedy sprawca nie chce się przyznać do winy lub uciekł z miejsca zdarzenia
• kiedy dochodzi do zderzenia pojazdu ze zwierzęciem
• jeśli do wypadku doszło wskutek złego stanu drogi (dziury, koleiny, złe oznaczenie, plama oleju etc)

W razie stłuczki (teoretycznie bez ofiar w ludziach, uszkodzeniu ulega tylko mienie ) wystarczy się dogadać ze sprawcą zdarzenia. Nie trzeba wzywać policji (bo sprawca dodatkowo zapłaci mandat), ale bezpieczniej dla poszkodowanego jeśli policja fachowo opisze zdarzenie.
Aby zapobiec powiększeniu rozmiarów szkody oraz dla zabezpieczenia miejsca stłuczki musisz przestawić samochody na pobocze, tak aby nie utrudniały ruchu. (W Toruniu już wszyscy wiemy, że na moście za zepchnięcie samochodu na pas rozdzielający pasy ruchu dostaniemy mandat, trzeba go mimo, że sparaliżujemy ruch w mieście, zepchnąć za most). Jeśli dogadasz się ze sprawcą, jako poszkodowany sam wypełnij wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym w którym opisz samo zdarzenie i uszkodzenia materialne (stan samochodu po stłuczce, uszkodzenia laptopa, telefonu etc) Sprawdź dowód tożsamości sprawcy, dowód rejestracyjny, polisę OC. (Unikniesz w ten sposób oszukania bo wielu sprawców podaje fałszywe dane). Dopilnuj, żeby sprawca je podpisał. Zrób zdjęcia pojazdów oraz miejsca kolizji. Od razu po stłuczce zbierz dane od świadków zdarzenia, którzy pomogą wyjaśnić ewentualne sporne kwestie.
Musisz pamiętać, że nawet podczas niewielkiej stłuczki mogło dojść u Ciebie lub u twoich pasażerów do uszkodzenia ciała. W takich przypadkach szczególnie narażony jest odcinek szyjny kręgosłupa. Komplikacje zdrowotne związane z tym wydarzeniem mogę się pojawić tego samego dnia wieczorem albo po pół roku. Pamiętaj, że ubezpieczyciel sprawcy wypadku nie uwzględni twoich roszczeń co do odszkodowania za utratę zdrowia jeśli miedzy datą zdarzenia, a kontaktem z lekarzem w związku z dolegliwościami będącymi rezultatem zderzenia z samochodem sprawcy upłynie 14 dni. Najlepiej jeszcze tego samego dnia upewnić się co do swego stanu zdrowia w szpitalu. Tam szybko sprawdzą czy doszło do jakiegoś urazu. Jeśli pójdziesz do lekarza następnego dnia nie unikniesz kolejek w swojej przychodni. Zbieraj rachunki, które wynikają z braku uszkodzonego samochodu np. za taxi lub związane z leczeniem i rehabilitacją np. za kołnierz ortopedyczny czy leki przeciwbólowe etc.
e
edyta
Kierowca wjechał w tłum ludzi ale potrącił tylko (aż) 5 osób. Wszystkie osoby przechodziły na zielonym świetle. Samochody już stały na lewym pasie kiedy nadjechal opell. Kto tamtedy przechodzi codziennie wie jak bardzo to przejście jest niebezpieczne.
S
Sławek
Wchodząc na przejście (na zielonym!), zawsze patrzę czy coś jeszcze mi nie przejedzie. Tak na wszelki wypadek. Choćby taki właśnie.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska