https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W trzech ze stu wiejskich domów nie ma łazienki

opr. ES
pixabay.com
Odeszły czasy czerpania wody ze studni i sławojki. W kranach 96,7% gospodarstw domowych rolników, leci ciepła woda.

W raporcie Głównego Urzędu Statystycznego, można znaleźć dane dotyczące instalacji techniczno-sanitarnych na polskiej wsi.

99,5% gospodarstw rolników jest podłączonych do wodociągu:

  • z sieci 85,1%
  • ujęcia własne 24,8%

Jeśli chodzi o ustęp spłukiwany, korzysta z niego 97,5% domostw.
Sprawdź także:** Rolnicy dobrze ocenili pierwsze półrocze 2017. Prognozy? Powiało pesymizmem**

Według danych z zeszłego roku, 97% gospodarstw domowych rolników jest wyposażonych w łazienki. Ciepła woda? Leci w kranach 96,7% domów (1,7% - z sieci, 95% - piecyki, termy itp).

Gaz jest doprowadzony do 96,5% gospodarstw:

  • z sieci 9,4%
  • z butli 87%

Centralne ogrzewanie ma natomiast 90,6% domów. 9,4% ogrzewają piece.

Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!

Przeciętna powierzchnia użytkowa, zajmowana przez gospodarstwo domowe rolnika, to 124,21 m kw. Na osobę przypada średnio 28,99 m kw. Wiejska rodzina, ma do dyspozycji przeciętnie 4 pokoje.

Polecamy również: **Dochody i wydatki rolnika. Wieś zyskała najwięcej na 500+**

Źródło: Budżety gospodarstw domowych w 2016 roku, GUS

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
robol bez doplat z Uni

Cale zycie u nas w domu NIGDY nie bylo lazienki mimo ze mieszkam w miescie w pozydowskiej kamienicy. Woda na klatce schodowej, a wychodek na balkonie w oficynie. Kuchnia weglowa i ogrzewanie mieszkania w piecach weglowych. O, energie elektryczna mamy !!

Oto realia zycia w miescie w mieszkaniach komunalnych.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska