W trzeciej edycji imprezy Barcin Biega wzięło udział 159 osób. Przyjechali z całej Polski [zdjęcia]

Joanna Bejma
Biegacze, kobiety i mężczyźni, musieli pokonać 10 kilometrów
Biegacze, kobiety i mężczyźni, musieli pokonać 10 kilometrów Joanna Bejma
Biegali wszyscy bez względu na wiek - dzieci, młodzież i dorośli, przygotowano też marsz nordic walking. W biegu głównym na 10 kilometrów w kategorii open wygrał Zbigniew Kledzik z Chomiąży Szlacheckiej z czasem 00:35:09, a wśród kobiet Dominika Grzelak z Chojnic z czasem 00:40:16.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli, na orliku przy Gimnazjum nr 1 w Barcinie ścigali się najmłodsi. Ci rywalizowali na dystansach 100 i 300 metrów - to dla dzieci szkół podstawowych. Nieco starsza młodzież wzięła udział w biegu na 1000 metrów. W sumie na starcie stanęło 190 zawodników.

Bieg główny na dystansie 10 km i marsz nordic walking zgromadził dokładnie 159 biegaczy - kobiet i mężczyzn.

Każdy kto ukończył bieg i marsz otrzymał pamiątkowy medal.

Rywalizacja na dystansie 10 km w kategorii open, wśród kobiet wygląda następująco. Triumfowała Dominika Grzelak z Chojnic z czasem 00:40:16, druga była Natalia Kożuchowska z Bydgoszczy (00:42:01), trzecia na metę wbiegła barcinianka Kamila Maciejewska (00:43:12). Jeśli chodzi o rywalizację mężczyzn, pierwsze miejsce w kategorii open zajął Zbigniew Kledzik z Chomiąży Szlacheckiej z czasem 00:35:09, drugie Sylwester Tuczyński z Bydgoszczy (00:35:29), trzecie Dariusz Śliwiński ze Żnina, który trasę biegu pokonał w czasie 00:36:54.

Rywalizacja w marszu nordic walking w kategorii open kobiet zakończyła się zwycięstwem Agnieszki Mieleckiej z czasem 00:31:07, drugie miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska (00:33:4)0, na trzecim miejscu podium uplasowała się Barbara Możdżeń (00:34:28). Pierwsze miejsce w kategorii open mężczyzn zajął Krzysztof Ciesielski, który dystans 5 kilometrów pokonał w czasie 00:35:15, drugie miejsce wywalczył Tomasz Popowski (00:36:14). W rywalizacji nie wystartowało więcej mężczyzn.

Tradycyjnie, biegom towarzyszył festyn rodzinny i cała masa darmowych atrakcji dla dzieci, m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn. Pobyt dzieciom podczas festynu umilał Szuwarek.

Biegom towarzyszyła jak zwykle inauguracja kolejnego roku sportowego. Ta jednak odbyła się w nieco innej formule. W tym roku
miała ona krótszy przebieg. Skupiono się na prezentacji sekcji judo i samoobrony. Była okazja, by przyjrzeć się działalności sekcji i osiągnięciom judoków podczas minionego sezonu sportowego. Trener Mariusz Suliński oraz najlepsi judocy, z rąk burmistrza Barcina Michała Pęziaka, otrzymali podziękowania za upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej.