https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W tym barze nie ma drinków. Są kroplówki! Pierwszy bar kroplówkowy w regionie!

Joanna Pluta
Freeimages.com
Powstający w Bydgoszczy VitaDrip będzie pierwszą w regionie kliniką witaminową.

Na świecie istnieje ich z powodzeniem bardzo wiele, w Polsce na razie jest ich kilkanaście - działają między innymi w Warszawie, Łodzi i Krakowie. W sobotę w Bydgoszczy zostanie otwarta pierwsza w województwie. Mowa o klinice witaminowej, określanej też czasem mianem „baru kroplówkowego”. Nazywa się VitaDrip i będzie działała w bydgoskim Centrum Zdrowia „Łaźnia Miejska” przy ul. Ks. Ignacego Skorupki 2 w Bydgoszczy. Na czym polega jej idea?

Chodzi o bezpośrednie dostarczenie mikroelementów do organizmu za pomocą wlewu dożylnego. Każdy zabieg jest poprzedzony badaniem i wywiadem lekarskim.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Dla aktywnego sportowca i chorego
Kto będzie mógł skorzystać z propozycji witaminowej kliniki? - Są cztery główne grupy odbiorców - odpowiada dr Maurycy Araszkiewicz i wymienia. - Pierwszą z nich są aktywni sportowcy, którzy zazwyczaj suplementują się doustnymi preparatami. Większość substancji odżywczych w nich zawartych w ogóle się jednak nie wchłania. Kroplówka pozwala na niemal natychmiastową regenerację po wysiłku i nawodnienie, a organizm wchłania 100 procent mikroelementów.

Kolejną grupą są ci, którzy chcą zadbać o swój wygląd. - Mówimy o poprawie struktury włosów, skóry, paznokci i ogólnie witalności - informuje Araszkiewicz. - Z tego typu infuzji w klinikach w Stanach Zjednoczonych korzystają między innymi aktorzy i celebryci. Każda kroplówka jest indywidualnie dobierana do potrzeb pacjenta.

Infuzje mogą być również stosowane wspomagająco u osób chorych na przykład na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, u cierpiących z powodu alergii czy migren lub u tych, którzy przeszli zabiegi chirurgiczne. - Ale nie tylko - dodaje twórca kliniki. - Z infuzji mogą też korzystać np. pacjenci leczeni onkologicznie, którzy po długotrwałej chemioterapii muszą uzupełnić stracone substancje, a także osoby osłabione, zestresowane, z problemami z koncentracją czy z pierwszymi oznakami przeziębienia.

Na kacu zamiast wody kroplówka
Ostatnią grupą odbiorców są natomiast ci, którzy... przesadzili ze spożyciem i szybko powinni uzupełnić mikroelementy wypłukane z organizmu razem z alkoholem.

Pytanie tylko, czy to wszystko jest bezpieczne? - Jak najbardziej. Jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu lekarz wyklucza u pacjenta wszelkie przeciwwskazania takie jak alergie, choroby, czy stany zagrażające zdrowiu i życiu - mówi dr Araszkiewicz. - Ponadto lekarz zleca i nadzoruje cały proces podawania kroplówki. Samym zabiegiem zajmuje się natomiast wykwalifikowany personel pielęgniarski.

Na gabinet zaaranżowano pomieszczenie, w którym pacjenci w czasie zabiegu będą leżeli na szezlongach. - Będą mogli ze sobą porozmawiać, posłuchać muzyki albo nawet popracować - dodaje Araszkiewicz. - Wcześniej sprawdzaliśmy czy takie miejsce jak to będzie miało w Bydgoszczy rację bytu. Wszystko wskazuje, że jest na to duże zapotrzebowanie.

Oficjalne otwarcie VitaDrip zaplanowano na sobotę (22 lipca) na godz. 13. Oprócz doktora Araszkiewicza pojawią się fizjoterapeuta i współtwórca kliniki witaminowej Dominik Buzalski oraz specjalistki z Centrum Dietetyki, Coachingu i Treningu Personalnego Elite.

Czy takie miejsce w Bydgoszczy to dobry pomysł? Czekamy na Wasze opinie pod adresem [email protected].

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 13 lipca 2017.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 41

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

I
Iguana
W dniu 08.08.2018 o 08:30, Tośka2 napisał:

Jeśli liposomalna mająca mieć naprawdę wysokie wchłanianie to Altrient LivOn Labs, jedyna sprawdzona i klinicznie przebadana na świecie. :)

A co jest złego w Ascolipie? Przecież to postać liposomalna witaminy C. Dysponujesz jakimiś wynikami badań skoro tak twierdzisz? 

T
Tośka2
W dniu 07.08.2018 o 13:58, Tośka napisał:

 A co do witaminy C, to owszem, ale tylko liposomalna (polecam Ascolip), a nie żadna prawo czy lewoskrętna.

Jeśli liposomalna mająca mieć naprawdę wysokie wchłanianie to Altrient LivOn Labs, jedyna sprawdzona i klinicznie przebadana na świecie. :)

T
Tośka

Bo ten pan, który lekarzem nie jest, jest szarlatanem. I każdy wie, o kim tu napisałem. Kroplówki za ciężkie pieniądze i woda utleniona na raka, to cała leczenie pana Z.... 

 

A co do witaminy C, to owszem, ale tylko liposomalna (polecam Ascolip), a nie żadna prawo czy lewoskrętna.

z
zosia_m

ciekawe czy się przyjmie - a ktoś w ogóle korzystał? może jakiś użytkownik się wypowie?

P
Paweł

Dzień dobry,

 

mam pytanie, czy jestem rejestrowany normalnie jako pacjent w państwa przychodni i wówczas odbywa się konsultacja? 

V
VitaDrip
Panie Filipie,
Nasza suplementacja oparta jest na stosowaniu preparatów leczniczych wg. Zasady "off-label". Żadne nasze działania nie noszą znamion eksperymentu medycznego. Chciałbym jeszcze raz powiedzieć, że nie działamy jak "bar kroplówkowy" gdyż w pewien sposób to określenie zniekształca, przynajmniej w przypadku części opinii publicznej zakres tego czym zajmuje się nasza Klinika. Bylibyśmy zaszczyceni gdyby osobiście Pan nas odwiedził i dał nam możliwość wyjaśnić merytorycznie wszelkie wątpliwości. Skoro zakres Pana działalności zawodowej mógłby na tym ucierpieć w przypadku poddania się infuzji to w takim razie konieczne tym bardziej jest spotkanie gdyż to są jak sądzę kwestie indywidualne, które tym bardziej wymagają doprecyzowania. Z resztą działalność "off-lable" i nasza suplementacja infuzyjna nie jest z punktu widzenia prawnego i medycznego przeciwwskazana w przypadku wykonywania konkretnego zawodu. Chętnie odpowiemy na wszelkie wątpliwości posiłkując się naszym działem prawnym, a od strony medycznej opiniami zespołu lekarskiego. Pozdrawiamy, VitaDrip.
F
Filip

Może wydawać się to dziwne, dlaczego pytam akurat w taki sposób, o takie sprawy. Już tłumaczę.

Jestem zainteresowany przyjmowaniem takich wlewów, lecz z uwagi na zawód, który wykonuję, zabrania mi brania udziału w eksperymentach medycznych, czy badawczych. Zainteresowałem się nomenklaturą oraz 'barami kroplówkowymi', ich prawną i medyczną stroną. Nie mogę znaleźć niczego, co daje mi pewność, że stosowanie leków off-label nie nosi znamion eksperymentu medycznego. Dlatego pytam o to państwa, bo pracy nie chcę stracić, a jak wszyscy wiemy, nieznajomość prawa nie usprawiedliwia, więc jeżeli wejdę w coś, co później okaże się być eksperymentem medycznym, to stracę pracę na własne życzenie. Stąd moja ogromna chęć uzyskania odpowiedzi. Pozdrawiam.

F
Filip

Witam ponownie, odpowiedź jest faktycznie wyczerpująca, za co dziękuję.

Podejrzewałem, że korzystają państwo z formuły off-label oraz trzeba podpisać taką zgodę (są powszechnie dostępne w internecie).

Lecz na wprowadzenie terapii off-label muszą istnieć przesłanki (nie można przecież podać każdego preparatu w jakimkolwiek wskazaniu uważając, że może zadziała). Mianowicie przesłankami są:

-konieczność ratowania życia lub zdrowia pacjenta;

-nieskuteczność dotychczasowych terapii;

- niezadowalający wynik dotychczasowego leczenia;                     -wykorzystanie wszystkich dostępnych leków zarejestrowanych w konkretnym wskazaniu.

Stosowanie produktów leczniczych poza rejestracją dopuszczone jest jedynie w w/w sytuacjach. Idąc dalej, jeżeli te wyjątkowe przesłanki do stosowania leku off-label nie występują, wtedy należy uznać, że prowadzona terapia nosi znamiona eksperymentu medycznego.

Chodzi o to, że u mnie jako u potencjalnie zdrowej osoby stosowanie tych leków nawet off-label nie jest legalne, gdyż nie spełniam żadnej z przesłanki w/w. Tzn., wiem i chciałbym przyjąć dożylny wlew kroplowy preparatu bogato witaminowego, podpisuję zgodę na zastosowanie go u mnie (off-label), lecz czy pomimo wszystko nie jestem uczestnikiem eksperymentu medycznego, gdyż ja nie uczestniczę w procesie leczenia, w którym wyczerpały się wszystkie możliwości leczenia, lecz jestem zdrową osobą, która chce sobie 'uzupełnić niedobory mikroelementów', nie stosując innych terapii. 

Ponadto, aby podawać lek poza wskazaniami musimy dysponować badaniami klinicznymi, które zostały opublikowane w medycznych czasopismach i mówią o tych 'dodatkowych' wskazaniach jako potencjalnie korzystnych. Natomiast wiem doskonale, że na chwilę obecną, dla leków, które się stosuje, takich badań nie mamy.

Dziękuję za rzeczową odpowiedź i liczę na kontynuację dyskusji. To moje wątpliwości, wiedza jaką dysponuję, stąd zadaje takowe pytanie - nie jest to atak na państwa firmę, bo nie jestem w żadnym wypadku jej przeciwnikiem. Pozdrawiam.

V
VitaDrip
Panie Filipie,
poza kwestią oczywistą czyli stosowaniem danego preparatu leczniczego wg. wskazań określonych w ChPL-u istnieje również możliwość stosowania leku pozarejestracyjnie czyli "off-label". Praktyka polegająca na podawaniu zarejestrowanego i dostępnego na rynku leku w sposób inny, niż określono w Charakterystyce Produktu Leczniczego (ChPL).
Praktyka stosowania leku poza wskazaniami rejestracyjnymi jest legalna, powszechna i nieunikniona, choć budzi kontrowersje. Bardzo często jest praktykowana w onkologii, neurologii, psychiatrii, pediatrii oraz w wielu innych dziedzinach medycyny. Musimy zdać sobie sprawę, że praktycznie nierealne jest, by każdy lek został dopuszczony do stosowania we wszystkich wskazaniach/przypadkach, gdzie okazał się być skuteczny. Ponadto, z uwagi na długość procesu licencjonowania leku, dokumentacja rejestracyjna zazwyczaj nie zawiera najnowszych danych ogłoszonych w piśmiennictwie naukowym. Procedury administracyjne pozostają zwykle w tyle, w stosunku do praktyki klinicznej. Zasadnością stosowania leku poza wskazaniami jest możliwa gdy wiedza o właściwościach leku, mechanizmie jego działania, efektach pożądanych i ubocznych, a także znajomość patofizjologii/fizjologii, podpowiada, że dany lek mógłby wywrzeć korzystny efekt terapeutyczny u danego chorego. Kluczowe znaczenie mają kwestie etyczne czyli nie może być stosowany np. w celach eksperymentu naukowego czy badania klinicznego. Motywacją przy terapii lekiem poza wskazaniami rejestracyjnymi powinno być wyłącznie dobro chorego. Terapia off-label może być przepisywana jedynie w dobrej wierze.
Poza tym w przypadku naszej działaności w odróżnieniu od tzw. "Barów Kroplówkowych" dokładnie wiemy jakie formuły infuzyjne są podawane, informujemy naszych pacjentów czy odbiorców o ewentualnych skutkach ubocznych, zbieramy deklaracje zgody na wykonanie procedury "off-label" i co najważniejsze nie przystępujemy do realizacji zabiegu gdy istnieją przeciwskazania. Standard Naszej Kliniki jest praktykowany w najlepszych Ośrodkach zajmujących się tego typu zabiegami. Mam nadzieje, że udało nam się udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi. Pozdrawiamy, VitaDrip.
F
Filip

Dzień dobry,

wszystko doskonale rozumiem i się z tym zgadzam. Mam natomiast jedno pytanie, które mnie nurtuje (nie jest to atak na państwa działalność, w żadnym wypadku).

Czy istnieje podstawa prawna, która pozwala lekarzowi na podawanie leków, w tym konkretnym przypadku, poza wskazaniami, jakby na życzenie pacjenta? Doskonale wiem, że infuzje, które państwo proponujecie, w szybki sposób uzupełniają niedobory.

Lecz preparaty, które będą podawane, są np. lekami stosowanymi w żywieniu pozajelitowym. Jedynym wskazaniem danego preparatu, nazwy nie podam z wiadomych względów, określonych w ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego określa wskazania, przeciwwskazania i inne do stosowania leków dopuszczonych do obrotu na terenie Polski), jest uzupełnienie niedoborów witamin u osób żywionych pozajelitowo - czyli, pomimo, że suplementacja u osób, które uprawiają dużo sportu i utraciły te mikroelementy byłaby logicznym następstwem, to nie jest to wskazanie (prosto pisząc - preparaty te na terenie Polski nie są zarejestrowane do suplementacji witamin u innych, aniżeli żywionych pozajelitowo, pacjentów).

Żeby uczynić długą historię krótką.

Idę na konsultację do lekarza, zleca mi dożylny wlew kroplowy z preparatu pisząc przy okazji, że nie mam przeciwwskazań do przyjęcia tejże substancji. Lekarz wykonuje zawód w oparciu o ustawę, więc kiedy (w tym wypadku) nie ma wskazań do podania takiego leku, to teoretycznie mogę lekarza pozwać, ponieważ bez wskazań zastosował u mnie lek, który można stosować u pacjentów żywionych pozajelitowo, który na podstawie wskazań nie jest dopuszczony do stosowania jako suplementacja.

Wiem doskonale, że to jest 'zabieg na moje żądanie', ale jeżeli przyjdę i poproszę o podanie Pavulonu (pankuronium), to przecież lekarz nie wyda na to zgody, bo wskazania są inne,  tym wypadku można przewidzieć z pewnością mój zgon. 

Tzn., przychodzę z kroplówką i chcę ją przyjąć na własne żądanie, ale jako obywatel nie mam obowiązku umiejętności czytania leków i ich ulotek, po to lekarz mnie konsultuje i zezwala na przyjęcie tego leku. Jeżeli nie ma do tego podstawy prawnej, to przecież mogę go każdorazowo pozwać, że podał mi lek bez wskazań (żywienie pozajelitowe) lub np. w dawce większej niż zalecana w ChPL (gdzie napisane jest o stosowaniu leku w danym wskazaniu 500-1000mg/dobę w dawkach podzielonych)

dawka witaminy C, np. 5g. Ja nie twierdzę, że właśnie kroplowe wlewy dożylne większych dawek witaminy C nie pomagają, mogą nawet pomóc, lecz tutaj chodzi mi o stosowanie dawek większych, niż dopuszczone, bo to one mają pomóc i podstawę prawną pozwalającą na takie stosowanie., ponieważ powtarzam, jeżeli takowej nie ma, to przecież w każdej chwili mogę danego lekarza pozwać, że zastosował u mnie preparat poza wskazaniami, bez wskazań.

Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i liczę, że odpowiedź będzie konkretna, bo doskonale wiem, że istniejecie państwo jako przychodnia, że macie wykwalifikowany personel i specjalistyczny sprzęt - chodzi mi bardziej o to, czy jest podstawa prawna zezwalająca na takie leczenie, bo inaczej mogę przecież iść po dożylny wlew kroplowy wysokich dawek witaminy C, a później pozwać lekarza, który mnie do niego dopuścił, za to, iż naraził mnie na utratę zdrowia i życia stosując dawki znacznie wyższe od tych zaleconych i wypisanych w Charakterystyce Produktu Leczniczego, na którym leczenie w naszym kraju się opiera. Dziękuję i pozdrawiam.

M
Miky
Mnie interesuje czy przed podaniem tych magicznych witamin oznacza sie ich poziom we krwi. Czy tak sobie na czuja suplementujecie? b12 podajecie? Robicie proby uczuleniowe?
a
anna
Żenada...z Zięby robicią szarlatana i naciagacza bo wspomina o leczeniu miedzy innymi witamina c wlasnie dozylnymi wlewami..a Ci sami pseudo lekarze robią wlewy z kroplówki.... Systematyczna suplementacja, a nie jednorazowa... To sa naciągacze...
x
xxx

Jak kroplówki ZOSTANĄ OPATENTOWANE i pójdzie za nimi potężna kasa to dopiero wówczas wykażą tym zainteresowanie "nasze autorytety i "profesorowie"

V
VitaDrip
W ramach kolejnych informacji zachęcamy do zapoznania się z kolejnym artykułem na temat prowadzonej przez Nas działalności. Niestety część internautów komentujących naszą działalność w sposób negatywny buduje opinię nie popartą informacjami pochodzących od nas albo opiera się na zniekształconych fałszywie na czym nam zależy. Wszystkie preparaty lecznicze poprzedzone badaniem lekarskim pochodzą z Polskich Hurtowni Farmaceutycznych dzięki czemu wiemy dokładnie co w nich jest, jakie są poszczególne zawartości substancji w nich zawartych, dzięki czemu mamy pewności w jakim celu i u kogo możemy je stosować. Współpracujemy z laboratorium diagnostycznym Diagnostyka, więc mamy możliwość weryfikowania niedoborów u poszczególnych grup pacjentów 24h/d. Preparaty dostarczane do naszej placówki i podawane infuzyjne podlegają pod Nadzór Framaceutyczny oraz Sanepid. Podawane są przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa. Poza tym w ramach wątpliwości zapraszamy do Naszej Kliniki Witaminowej by się przekonać o tym na własnej skórze. Od kilku dni kiedy otworzyliśmy naszą Klinikę odwiedziło nas bardzo wiele osób by się przekonać jak działamy. Nie spotkaliśmy się nawet z jedną negatywną opinią. Pacjenci twierdzili, że idą do tzw. "Baru kroplówkowego" na jakaś szarlatańską mieszankę. Nic bardziej mylnego. Każdy z nich zachwalał nasz profesjonalizm i wiedzę w zakresie produktwów leczniczych stosowanych przez nas. Każdy z naszych pacjentów zapisywał się na kolejne infuzję gdyż nasza działalność jest transparentna co odróżnia inne kompletnie niespełniające norm placówki. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o pytania, odpowiemy konstruktywnie, profesjonalnie i co najważniejsze zgodnie z prawdą bo to nasza misja. Zapraszamy do przeczytania artykułu. Z wyrazami szacunku, VitaDrip.
G
Gość

Jestem za, trzeba trochę więcej się dowiedzieć, zanim się zacznie krytykować.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska