Matematyczni laureaci w Wąbrzeźnie
Dziś w Szkole Podstawowej nr 2 uroczyście podsumowano ten konkurs. Do udziału w małej uroczystości zaproszono wszystkich uczestników. Zwycięzcom wręczono nagrody.
Długie przygotowywania
Do konkursu uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych przygotowywali się już od września. - Na specjalnej stronie internetowej umieszczałam zadnia, które każde dziecko mogło rozwiązywać - mówi Małgorzata Brzóskiewicz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2, inicjatorka i organizatorka konkursu.
Etap powiatowy poprzedziły eliminacje szkolne. W kwietniu dzieci napisały test, który składał się z 18 pytań. Każdy uczestnik mógł zdobyć maksymalnie 72 punkty. Żadnemu z uczniów ta sztuka się jednak nie udała.
Wśród drugoklasistów najlepszym matematykiem okazał się Jan Pyć, który zdobył 64 punkty. Natomiast Jarosław Warchulski z wynikiem 67 punktów był najlepszy wśród uczniów klas trzecich.