Michał Wiśniewski, czytelnik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej z zainteresowaniem przegląda zgromadzone eksponaty.
- Największe wrażenie wywarły na mnie kopie przedwojennych publikacji poświęconych ojcu Bernardzie, autorstwa Józefa Stańczewskiego. Są to jedne z pierwszych broszur, które napisane zostały w naszym mieście o zakonniku - mówi Michał.
Warte uwagi są też m.in. książeczki do nabożeństwa, pochodzące z XIX wieku, nuty oraz zbiory kościelnych pieśni należące do wąbrzeskiego organisty Feliksa Błaszkiewicza.
Warto też przeczytać modlitwę z prośbą o beatyfikację zakonnika.
Wystawa w bibliotece to dopiero początek przygotowań do obchodów Dni Ojca Bernarda. Zaplanowano je od 22 do 25 września.
W pierwszym dniu poznamy wyniki szeregu konkursów ogłoszonych w naszym mieście, a dotyczących zakonnika. Komisje oceniające prace właśnie rozpoczęły obrady.
Do uroczystości przygotowują się także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy przedstawią program artystyczny. Zaprezentowany zostanie on przy Bramie Papieskiej, która znajduje się przy świątyni.
Występy przygotowują także uczniowie z SP2, Gimnazjum, harcerze, muzycy orkiestry dętej oraz seniorzy z klubu Echo. Ich zobaczymy i posłuchamy na rynku.
W Starostwie trwać będzie natomiast seminarium z prelekcjami naukowymi. Ich tematyka? Oczywiście życie oraz kult ojca Bernarda.
Na 23 września planowany jest koncert Roberta Kasprowicza, muzyka, kompozytora oraz autora tekstów muzyki chrześcijańskiej. Jego recitalu posłuchamy w kościele.
W Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej wystąpią dzieci z koła misyjnego działającego przy SP nr 3. Przygotowywana jest także multimedialna prezentacja poświęcona zakonnikowi.
Ostatni dzień obchodów będziemy mogli spędzić na festynie rodzinnym, który organizuje parafia pw. św. ap. Szymona i Judy Tadeusza. Już od godziny 8 będziemy mogli wziąć udział w loterii fantowej, przejechać się bryczką czy też posmakować grochówki.
Czytaj e-wydanie »