Stop Walkom Psów
Organizatorzy poprzez prowadzoną kampanię chcą przede wszystkim podnieść świadomość społeczną na temat nielegalnych walk psów, wspierać organy ścigania w procesie ich wykrywania i pomagać przy znajdowaniu sprawców. Ponadto umożliwić anonimowe zgłaszanie możliwych przypadków takiej działalności.
Walki psów wciąż są organizowane w Polsce. Miały one miejsce m.in. w okolicach Gniezna, Nowej Hucie czy Opolu. Wydarzenia te są szczególnie szkodliwe dla zwierząt zmuszanych do udziału w nich. Psy są poddawane specjalnej tresurze. Same walki trwają tak długo, dopóki jedno ze zwierząt nie będzie w stanie jej kontynuować.
Ogólnopolska kampania Stop Walkom Psów chce zatrzymać tę działalność, m.in. poprzez prowadzenie specjalnej strony internetowej (kliknij tutaj). Będzie tam można anonimowo zgłosić osoby, zajmujące się taką działalnością, oraz miejsca, w których mamy podejrzenie, że odbywają się takie walki lub zwierzęta są hodowane i specjalnie szkolone właśnie do udziału w nich. Wszystkie informacje będą poddane weryfikacji i przekazywane organom ścigania a także organizacjom zajmującym się pomocą skrzywdzonym zwierzętom.
Walki psów oraz okrucieństwo wobec zwierząt, jakie się z nimi wiąże, nie mogą mieć miejsca we współczesnym społeczeństwie. Psy są powszechnie uznawane nie tylko za naszych towarzyszy, ale nawet za przyjaciół. Czy chcemy pozwalać na wyrządzanie im krzywdy?
– pyta Magdalena Sienkiewicz, koordynatorka kampanii Stop Walkom Psów.
Te psy nie linieją! Nie lubisz sprzątać albo masz alergię? T...
Jak poznać, że pies może być zmuszany do walk?
- Ma bardzo krótko obcięte lub pogryzione uszy i ogon,
- ma liczne rany oraz blizny na głowie, szyi, karku i łapach,
- ma zdeformowane dziąsła i połamane kły,
- jest trzymany na bardzo grubym i ciężkim łańcuchu,
- jest regularnie poddawany ćwiczeniom mającym zwiększyć siłę uścisku szczęki i wzmocnić mięśnie karku,
- jest bardzo agresywny w stosunku do innych psów.
Śpisz z psem w jednym łóżku? Badania potwierdzają, że oboje ...
Czytaj też:
