Absurd z musicalem "Nasze metro" odniósł już pewne sukcesy. Debiutujący na scenie młodzi barcinianie zdobyli pierwszą nagrodę na Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Chełmży, nagrodę za reżyserię otrzymał Artur Jakubowski, a nagroda aktorska przypadła Maciejowi Ostrowskiemu. Natomiast na II Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym "Grudziądzka Kieszeń Sceniczna" nagrodą aktorską wyróżniono Lucynę Dworzyńską.
Są postępy
Opiekunowie grupy - Artur Jakubowski i Sławomir Wróblewski mięli dużą tremę przed premierą. Obawiali się, czy po sukcesie pierwszego musicalu, drugi nie okaże się zbyt słaby. Ich obawy okazały się być zupełnie nie na miejscu. Młodzież, którą publiczność pamiętała z "Naszego metra" poczyniła olbrzymie postępy. Zarówno wokalnie, jak i aktorsko była znacznie lepiej przygotowana, niż jeszcze rok temu. W nowym musicalu wspomogła ją znaczna grupa młodych debiutantów, która świetnie poradziła sobie z tremą.
Do powojennej Warszawy przez przypadek trafia grana przez Donatę Chęś podróżniczka, która wybierała się do Paryża. Zmuszona jest spędzić dzień w stolicy. Mieszkańcy oprowadzają ją po rozśpiewanych ulicach. Udowadniają jej, że "Jak przygoda to tylko w Warszawie", że "Warszawa da się lubić". Poznaje "Starą Warszawę", "Małe mieszkanko na Mariensztacie" i "Gondolierów znad Wisły", tańczy "Walczyka Warszawy". Poznaje "uroki" "Balu na Gnojnej. Podróżuje z "Taksówkarzem warszawskim" i oczywiście "Czerwonym autobusem". Scenariusz musicalu napisali Ewa i Artur Jakubowscy. Bardzo bogatą choreografię opracował również Artur Jakubowski. O aranżacje muzyczne zadbał Sławomir Wróblewski. Publiczność urzekła kolorowa scenografia przygotowana przez Ewę Ciszak-Krych. Nad dźwiękiem czuwał Ryszard Hulisz, a o światło Jarogniew Wieczerzak i Włodzimierz Puzio. Nad całością czuwał reżyser Artur Jakubowski.
Owacje publiczności
Po przedstawieniu publiczność pożegnała aktorów niekończącymi się brawami. Burmistrz Ewa Gołąb nie ukrywała wzruszenia. Przyznała, że barcińską młodzież ją bardzo mile zaskoczyła i że swoim występem zrobiła jej bardzo miłą niespodziankę. Mieszkańcy Barcina nie szczędzili pochwał i gratulacji. Wielką sympatię widzów zdobył warszawski taksówkarz Adrian Makowiecki i młodziutki Karol Sikorski śpiewający "Bal na Gnojnej.
Grupa teatralna Absurd zamierza wystawiać ten musical na scenach powiatu (czeka na zaproszenia od dyrektorów ośrodków kultury), województwa i kraju. Z pewnością sprawdzi się na przeglądach teatralnych. Trzymamy kciuki.
Warszawą w Polskę
Dariusz Nawrocki

Wśród piosenek warszawskich nie mogło zabraknąć powojennego hita "Czerwony autobus". Za jego kierownicą Przemek Kubicki.
Grupa teatralna Absurd w sobotni wieczór przed barcińską publicznością przedstawiła swój drugi już musical. Po sukcesie "Naszego metra" przyszedł czas na drugi muzyczny spektakl "Warszawa da się lubić".