Ważne zwycięstwo Energi Toruń. Świetny mecz wychowanki! [zdjęcia]

Energa Toruń - AZS Uniwersytet Gdański
Energa Toruń - AZS Uniwersytet Gdański Grzegorz Olkowski
Marta Wieczyńska zdobyła 13 punktów, a Energa Toruń rozgromiła AZS Uniwersytet Gdańsk. To ważne zwycięstwo na drodze do utrzymania w Basket Lidze Kobiet.

Energa Toruń - AZS Uniwersytet Gdański 79:54 (16:19, 19:8, 21:17, 23:10)
ENERGA: Williams 16, 14 zb., Urbaniak 12 (4), Scekić 7 (1), 6 as., Tłumak 3 (1), Grigoriewa 2 oraz Davenport 14 (1), 7 zb., Wieczyńska 13 (2), Dedić 10, 9 zb., Podkańska 2, Donbrowolska 0.
AZS: Samburska 20 (2), P. Kuras 10, A. Kuras 7, Kosalewicz 6, Stępień 4 oraz Ortiz 6, Bączek 1.

Arcyważne zwycięstwo Energi Toruń w kontekście walki o utrzymanie. "Katarzynki " mecz z ostatnim w tabeli AZS Uniwersytetem Gdańskim zaczęły źle. W 1. kwarcie nie do zatrzymania była Olena Samburska i to przyjezdne prowadziły.

Od 2. kwarty to gospodynie zaczęły dyktować warunki gry, czego wyrazem była seria 9:2. Punktowała Latoya Williams, mocne wsparcie z ławki dała Marta Wieczyńska, która m.in. trafiła z dystansu. Przede wszystkim jednak dobrze funkcjonowała defensywa. Rywalki w 1. połowie trafiły tylko 8 z 29 rzutów z gry, co oznaczało skuteczność poniżej 30 procent.

W drugiej połowie "Katarzynki" utrzymały poziom zaangażowania i skuteczność AZS już do końca meczu nie przekroczyła 30 procent. W tej sytuacji przewaga już tylko rosła, a 25 punktów zaliczki dobrze rokuje przed rewanżem w drugiej rundzie.

Warto zauważyć najlepszy w karierze mecz Marty Wieczyńskiej. Wychowanka "Katarzynek" miała 5/9 z gry, a także 4 zbiórki, 2 asysty i blok w 21 minut na parkiecie.