Wda Świecie ograła w sparingu KS Łochowo

(slaw)Zaktualizowano
Szymon Kocieniewski z Wdy (z lewej) w 1. części sprawdzany był jako środkowy obrońca. Obok niego Maciej Lewicki, który kilka lat temu też reprezentował barwy świeckiego klubu. Sławomir Wojciechowski
W pierwszym meczu kontrolnym w 2014 roku trzecioligowa Wda Świecie pokonała A-klasowy KS Łochowo 8:2 (2:1).

WDA Świecie - KS Łochowo 8:2 (2:1)
Bramki: Adam Kardas 2 (66, 83), Maciej Kot 2 (52, 87), Patryk Urbański (17 - rz. wolny), Sergiusz Kot (33), Radosław Mik (76), Grzegorz Brzeziński (82) oraz Wojciech Ruczyński (29), Szymon Makulski (72).
Wda: Zapała (46. Skowroński) - Szczukowski (46. Mik), Kocieniewski (46. Witucki), Urbański, Meyer - zawodnik testowany, Brzeziński - Talaśka (46. M. Kot), S. Kot (46. Wenerski), Czyżniewski - Kardas.
KS Łochowo: Góralski - Malinowski, Perczyński, Antczak, Szymkowiak - Kuś, Sikora - Kozanecki, Lewicki, Makulski - Ruczyński.

Obaj trenerzy Krzysztof Jabłoński i Patryk Skupin nie mogli skorzystać ze wszystkich graczy. Więcej nieobecnych było w zespole z Łochowa (m.in. Paweł Ettinger, Marcin Gołata, Mateusz Bołzan, Tomasz Cyrankiewicz, Jakub Kasprowicz, Tomasz Wolski). A-klasowiec przyjechał w jedenastoosobowym składzie, co miało wpływ na końcowy wynik.
W 1. połowie na boisku nie było widać różnicy trzech lig dzielących oba zespoły. Wicelider III ligi rozpoczął sparing mocno młodzieżowym składem, bez Jakuba Wituckiego, Łukasza Wenerskiego i Macieja Kota. Pierwsi gola mogli strzelić przyjezdni, ale m.in. Krzysztof Szymkowiak z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. W 17. min. pierwszą bramkę dla Wdy w 2014 roku zdobył Patryk Urbański, który popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 18 metrów. W 29. min. do remisu doprowadził Wojciech Ruczyński. Ostatnie minuty przed przerwą to kilka okazji dla świecian, ale tylko raz piłka znalazła się w bramce po strzale Sergiusza Kota.

Po zmianie stron przewaga trzecioligowca rosła z minuty na minutę, choć w 51. min. powinien być remis, ale sytuacji sam na sam z Mateuszem Skowrońskim nie wykorzystał Wojciech Ruczyński. Gościom z czasem zaczęło brakować sił, a świecianie łatwo dochodzili do sytuacji bramkowych. Końcowy wynik mógł być znacznie wyższy. A-klasowiec drugiego gola strzelił po kontrze przy stanie 4:1 dla Wdy.

W drużynie ze Świecia testowany był jeden młodzieżowiec, którego personaliów na razie klub nie ujawnia. Z kolei w KS Łochowo zagrał Remigiusz Kuś, ostatnio związany z LKS Dąbrowa Chełmińska. Trener Patryk Skupin sprawdzał też juniora Macieja Malinowskiego.

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Materiał oryginalny: Wda Świecie ograła w sparingu KS Łochowo - Gazeta Pomorska