https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

We Włocławku dzieci zbierają butelki, by posadzić drzewa

(goz)
Siedemnaście włocławskich przedszkoli i dwanaście szkół podstawowych zgłosiło akces do ósmej edycji ogólnopolskiej akcji "Drzewko za butelkę", której koordynatorem jest Anwil S.A.

Włocławek to jedna z dziesięciu miejscowości, która realizują tę ekologiczną akcję dla dzieci. W ubiegłym roku udało się zebrać 339 437 butelek i posadzić 260 drzewek. Finał tegorocznej, włocławskiej akcji zaplanowano na 23 kwietnia. Tego dnia młodzi ekolodzy własnoręcznie ozdobią torby ekologiczne, które przydadzą się później w każdym z gospodarstw domowych. Ponadto podczas finału Teatr Arkadia z Białegostoku zaprezentuje spektakl zatytułowany "Wagary z ekologii".

W ramach akcji odbywają się też konkursy plastyczne - m.in. na maskotkę akcji "Drzewko za butelkę". Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród uczestników z całej Polski.

Program "Drzewko za butelkę" został zainicjowany w 2003 roku przez firmy chemiczne, realizujące Program "Odpowiedzialność i Troska". Patronem honorowym przedsięwzięcia jest Ministerstwo Środowiska, a krajowym koordynatorem akcji mający siedzibę we Włocławku Sekretariat Programu "Odpowiedzialność i Troska".

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska