W ramach pilotażowego programu "Oddłużenie" w ubiegłym roku zatrudnionych zostało we Włocławku, a konkretnie w instytucjach miejskich, szesnastu dłużników, którzy zdecydowali się przekazać część albo całość wynagrodzenia na konto Administracji Zasobów Komunalnych i zacząć wychodzić z długów czynszowych.
Efekty tego programu? Administracja Zasobów Komunalnych odzyskała 35 tysięcy 700 złotych. - Siedmiu zatrudnionych pozbyło się długu mieszkaniowego w całości, pozostali odpracowali część - mówi Jan Basierski, pełniący obowiązki dyrektora AZK.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Ale program "Oddłużenie" będzie kontynuowany w tym roku. W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie rozpoczęła się rekrutacja, prowadzone były pierwsze rozmowy. W tej edycji programu liczba zatrudnionych ma jednak być zwiększona. I wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Bo chętni wciąż są. Udział w programie "Oddłużenie" w tym roku zadeklarowało już 27 osób.
Program opiera się na organizacji robót publicznych, co umożliwia spłatę zobowiązań wobec Administracji Zasobów Komunalnych. Ale jak podkreślają władze miasta, ważnym założeniem programu "Oddłużenie" jest także zwiększenie motywacji do podnoszenia kwalifikacji i aktywnego poszukiwania stałego zatrudnienia. I co ważne - z programu będzie można skorzystać wielokrotnie, o ile uczestnictwo w poprzedniej edycji odbywało się zgodnie z założeniami kontraktu socjalnego.
Nietypowe zdarzenia z regionu. Niektóre Was zaskoczą [zdjęcia]
INFO Z POLSKI 13.04.2017- przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.