https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

We Włocławku utworzone zostaną dwa nowe punkty szczepień na koronawirusa

Joanna Maciejewska
We Włocławku powstać mają dwa dodatkowe punkty szczepień. Jeden utworzony zostanie w szpitalu
We Włocławku powstać mają dwa dodatkowe punkty szczepień. Jeden utworzony zostanie w szpitalu Wojciech Alabrudziński
We Włocławku powstaną dwa nowe punkty szczepień przeciwko koronawirusowi. Jest to związane z ogłoszonym przez rząd rozpoczęciem szczepień dla wszystkich chętnych osób. Wiadomo już, że jeden dodatkowy punkt powstanie w szpitalu. Trwają rozmowy dotyczące drugiej lokalizacji. Dodatkowe punkty szczepień mają być gotowe do 18 kwietnia.

Zobacz wideo: Szczepionkę na COVID-19 dostaniemy w pracy? Są nowe informacje!

W województwie kujawsko-pomorskim powstaną nowe punkty szczepień

We wtorek 30 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyspieszeniu szczepień przeciwko koronawirusowi. Nowy pomysł rządu zakłada, że do końca sierpnia 2021 roku zaczepieni mają zostać wszyscy chętni. Przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień wiąże się z utworzeniem nowych punktów szczepień. Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim działa ponad 300 takich punktów (w tym 27 szpitali węzłowych).

We Włocławku zaszczepią 8 tysięcy osób tygodniowo

- Ale żeby wykorzystać wszystkie dostępne szczepionki, które będą w kwietniu i maju - a w całej Polsce będzie ich 17 milionów - potrzebne jest utworzenie nowych punktów. Dlatego nowy pomysł rządu, aby razem z samorządami utworzyć dodatkowe punkty szczepień: co najmniej jeszcze jeden duży punkt szczepień w każdym powiecie oraz dodatkowe punkty w dużych miastach. Zadaniami tych punktów będzie wszczepienie co najmniej 800 osób na każde 10 tysięcy mieszkańców. W przypadku Bydgoszczy będzie to prawie 28 tysięcy szczepień tygodniowo, w przypadku Torunia 15 tysięcy, w przypadku Włocławka 8 tysięcy

– poinformował 30 marca Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Punkty szczepień przeciwko koronawirusowi we Włocławku

We Włocławku działa obecnie dziesięć punktów szczepień przeciwko koronawirusowi. W poniższej galerii zamieściliśmy listę punktów wraz z adresami i telefonami:

Gdzie we Włocławku powstaną nowe punkty szczepień przeciwko koronawirusowi?

O tym, że w czasie narady z wojewodą kujawsko-pomorskim, zapadła decyzja o utworzeniu dodatkowego dużego punktu szczepień w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, prezydent Marek Wojtkowski poinformował podczas wtorkowej sesji Rady Miasta (30 marca).

- W naszym mieście, oprócz tych punktów szczepień, które już w tej chwili funkcjonują, zostanie zorganizowany duży punkt przy szpitalu. My, jako samorząd Miasta Włocławka, również taki punkt będziemy organizować. Będziemy rozmawiać na temat tego, komu to zadanie powierzymy i w którym miejscu naszego miasta taki duży punkt szczepień, który tygodniowo będzie szczepił ponad 500 pacjentów – zostanie zorganizowany

– zapowiedział prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Wspomniany punkt szczepień we Włocławku ma zostać zorganizowany do 18 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska