MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiceprezydent Włocławka dorobi sobie do pensji w MPO Łódź. Krzysztof Kukucki z SLD został członkiem rady nadzorczej MPO

Marcin Darda
Marcin Darda
W MPO w sensie polityczno - kadrowym sporo się ostatnio dzieje...
W MPO w sensie polityczno - kadrowym sporo się ostatnio dzieje...
Wiceprezydent Włocławka Krzysztof Kukucki (SLD) dorobi sobie do pensji w miejskiej spółce w Łodzi. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) powołała go właśnie do rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

Kukucki w radzie nadzorczej MPO zastąpił Grzegorza Majewskiego, sekretarza SLD w województwie, któremu skończyła się kadencja. W MPO w sensie kadrowo-politycznym ostatnio sporo się dzieje. Choć w umowie koalicyjnej zawartej między PO i SLD ta spółka przypadła Sojuszowi, to w kwietniu wymieniono tam prezesa, jednakże z rekomendacji PO, a został nim Jan Zbroński. Na fotel wiceprezesa spadł Paweł Jankiewicz (SLD), a żeby Sojusz nie był stratny, w zarządzie MPO specjalnie utworzono trzecie stanowisko dla Pawła Dziemdzieli(SLD).

Spółka MPO za zeszły rok zanotowała 9 mln zł. straty.

Teraz do rady spółki prezydent powołała Krzysztofa Kukuckiego. W łódzkim SLD o tej nominacji mówią, że „nie jest tylko partyjna, bo Kukucki sprawnie nadzoruje kwestie obioru i przetwarzania odpadów we Włocławku, a poza tym ma dyplom Master of Business Administration”. Wiceprezydent Włocławka zarobi w MPO ponad 3,9 tys. zł (brutto) miesięcznie, w praktyce za jedno spotkanie rady w miesiącu. Spółka za zeszły rok zanotowała 9 mln zł. straty.

Prezes ŁSI Tomasz Piotrowski i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Piotrowski jest najlepiej wynagradzanym prezesem łódzkich spółek.CZYTAJ WIĘCEJ >>>>Prezesi łódzkich spółek miejskich złożyli oświadczenia majątkowe za 2019 r. Zarobki niektórych w skali roku przekraczają 300 - 400 tys. zł, a tylko jeden z nich zarobił mniej niż 200 tys. zł. (sumy w brutto). Większość z nich to członkowie współrządzących Łodzią PO i SLD, oświadczeń nie złożyły m.in. prezeski GOŚ i Łódzkiego Portu Lotniczego, ponieważ te spółki nie są w 100 proc. własnością miasta Łódź. Szczegóły na kolejnych slajdach galerii zdjęć.

Zarobki prezesów spółek miejskich w Łodzi. Ponad 400 tys. zł...

- Szukamy doświadczeń w innych samorządach, bo tylko wspólne działanie pomoże nam choćby w kwestii co rusz zmienianej polityki śmieciowej państwa - mówi Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Zdanowskiej. - W tym przypadku szczególnie cenne będzie doświadczenie pana Kukuckiego, który jako radny zajmował się kwestiami gospodarki komunalnej, a obecnie jest szefem zespołu interdyscyplinarnego ds. termicznego przekształcania odpadów w formule PPP. W świetle wyzwań, które czekają MPO liczymy na fachową pomoc doświadczonego samorządowca.

Nie jest to w ostatnich latach pierwszy angaż w łódzkich spółkach dla polityka nawet nie spoza Łodzi, a spoza województwa łódzkiego. W 2016 r. członkiem rady nadzorczej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji został Sebastian Wierzbicki, wówczas szef SLD w Warszawie, teraz wiceprzewodniczący zarządu krajowego partii. Następnym działaczem z dalekiego importu został Arkadiusz Iwaniak, szef mazowieckiego SLD i mieszkaniec Płocka, którego prezydent Łodzi powołała do rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Po tych nominacjach w dołach partyjnych łódzkiego SLD zawrzało:

„Mamy mało fachowców w łódzkim SLD musimy importować, a nasi niech zdychają z głodu (...) po raz kolejny mnie szlag trafił” - komentowała z wyraźną ironią w mediach społecznościowych była posłanka Sojuszu Elżbieta Jankowska.

Krytyka dotyczyła Tomasza Treli, szefa SLD w Łodzi, wówczas wiceprezydenta miasta, a teraz posła, który – jak nieoficjalnie wiadomo – stoi także za rekomendacją dla Krzysztofa Kukuckiego.

Sebastian Wierzbicki nadal zasiada w radzie nadzorczej ZWiK z wynagrodzeniem ponad 3,5 tys. brutto miesięcznie. Iwaniaka z MPO prezydent Zdanowska odwołała, ale w jego miejsce do rady MPK trafił przed rokiem Grzegorz Janduła działacz Platformy Obywatelskiej z Radomia (wynagrodzenie miesięczne 3,5 tys. zł brutto). Nie była to ostatnia tego typu nominacja, bo radzie nadzorczej ŁSI pracuje Lech Barszcz, szef Radomskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Administrator". Barszcz to członek PO. Jego miesięczne wynagrodzenie w spółce również wynosi nieco ponad 3,5 tys. zł brutto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wiceprezydent Włocławka dorobi sobie do pensji w MPO Łódź. Krzysztof Kukucki z SLD został członkiem rady nadzorczej MPO - Dziennik Łódzki

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska