Nowa część hali została wyposażona w modernizowaną klimatyzację i energooszczędne oświetlenie LED. Znacząco zwiększyła się liczba miejsc siedzących dla pasażerów. Już za kilka tygodni, po zakończeniu adaptacji pierwszego piętra terminala, pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji dodatkowe 1000 metrów kwadratowych terminala.
Przebudowa terminala to najważniejsza inwestycja Portu Lotniczego w Bydgoszczy w tym roku. Znacząco wpłynie nie tylko na komfort pasażerów, ale również zwiększy atrakcyjność lotniska.
Miesiąc i trzy miesiące aresztu dla podejrzanych o zabicie Klaudii i Patrycji
- Oddana zgodnie z harmonogramem powiększona hala odlotów to kilkaset metrów nowoczesnej powierzchni dostosowanej do potrzeb pasażerów. Jest ona szczególnie ważna w sytuacji, kiedy w krótkich odstępach czasu odprawiamy pasażerów z kilku rejsów. Jednak to, na co z niecierpliwością czekamy, to zakończenie drugiego etapu inwestycji. Już za kilka tygodni nasz terminal powiększy się bowiem o kolejne 720 metrów kwadratowych – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.
Już wkrótce na pierwszym piętrze w powiększonym terminalu znajdą się nowe sklepy, punkty usługowe i punkty gastronomiczne. Odlatujący pasażerowie będą mieli do dyspozycji m.in kioski z prasą, sklepy z towarami wolnocłowymi, a turyści będą mogli zakupić regionalne pamiątki. Na pierwszym piętrze powstanie również wygodna restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska oraz specjalnie zaprojektowany „lotniczy plac zabaw” dla dzieci oczekujących z opiekunami na podróż. Pasażerowie wybierający podróż klasą biznes, m.in. Lufthansą, będą mogli skorzystać z nowoczesnego saloniku VIP.
Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku w głównym holu lotniska pojawiła się nowa tablica z rozkładem lotów. Składa się z sześciu zespolonych monitorów LCD o przekątnej 40 cali. Lotnisko wzbogaciło się też o tzw. nowy system informacji wizualnej. Dzięki niemu podróżni otrzymują informacje o ich lotach, statusie odprawy czy też pogodzie w porcie docelowym. Uzupełnieniem są automatyczne komunikaty głosowe dla pasażerów w dwóch wersjach językowych - po polsku i angielsku.
W ubiegłym roku strategiczne inwestycje na lotnisku współfinansowane ze środków UE kosztowały ponad 142 mln zł.
***
Pierwszy lot z Bydgoszczy do Rzymu
