Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego...

  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego rozpoczęty! Pomóż zwyciężyć kandydatom z naszego województwa!

  Akcja specjalna STRAŻAK KUJAW I POMORZA

  Aktualizacja:

  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego rozpoczęty! Pomóż zwyciężyć kandydatom z naszego województwa!
  We wtorek, 30 kwietnia zakończyło się głosowanie w wojewódzkim finale plebiscytu STRAŻAK KUJAW I POMORZA. Strażakiem Ochotnikiem Roku w naszym województwie został druh Marek Mularski z OSP Godziszewy, wśród jednostek OSP zwyciężyła OSP Wielki Mędromierz, a Młodzieżową Drużyną Pożarniczą Roku została wybrana MDP Wola Wapowska. Teraz laureaci z województwa reprezentują nasze województwo w ogólnopolskim finale plebiscytu.
  Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego rozpoczęty! Pomóż zwyciężyć kandydatom z naszego województwa!

  W sobotę, 4 maja, w samo południe, rozpoczęło się głosowanie w wielkim, ogólnopolskim finale plebiscytu. Biorą w nim udział reprezentanci naszego województwa. Pomóż im zwyciężyć! Sprawdź wyniki i głosuj:

  KLIKNIJ i zobacz wyniki ogólnopolskiego finału w każdej kategorii plebiscytu


  Wielki plebiscyt strażacki, który organizujemy wspólnie z Zarządem Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i pod patronatem Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP wchodzi w decydującą fazę. Najpierw nasi Czytelnicy wybrali Strażaków Roku i Jednostki OSP Roku w każdym z kujawsko-pomorskich powiatów. Laureaci z powiatów awansowali do wojewódzkiego finału naszej akcji. Jednocześnie trwało głosowanie na młodzieżową drużynę pożarniczą roku. Wojewódzki finał plebiscytu zakończył się we wtorek, 30 kwietnia o godz. 22. Zwycięzcy w każdej kategorii awansowali do wielkiego, ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym od soboty, 4 maja rywalizują z laureatami z innych województw.

  Kliknij i zobacz wyniki wojewódzkiego finału plebiscytu:


  Strażak Roku
  Jednostka OSP Roku
  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku


  Kliknij i zobacz wideo o zwycięzcach wojewódzkiego finału:

  Sprawdź wyniki etapu powiatowego - KLIKNIJ i Zobacz:


  Strażak Roku
  Jednostka OSP Roku


  Tegoroczna edycja naszego strażackiego plebiscytu jest wyjątkowa. -W tym roku akcja zyskała szczególną rangę i prestiż - mówi Przemysław Durczak, dyrektor marketingu "Gazety Pomorskiej" - Zwycięzcy plebiscytu z naszego województwa odbiorą nagrody w Warszawie podczas gali finałowej konkursu FLORIANY 2019, w którym przyznawane są tzw. strażackie oscary.

  Wyjątkowy będzie także zasięg plebiscytu. Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną wybrani na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasi strażacy, poza zwycięstwem w powiecie i w regionie, będą mogli także zdobyć tytuły najlepszych w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe w ogólnopolskim finale akcji!

  Plebiscyt we współpracy z Zarządem Wojewódzkim ZOSP RP i pod patronatem Piotra Tomaszewskiego, dyrektora Biura Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Toruniu, lecz także we współpracy z Zarządem Głównym ZOSP RP i podobnie, jak w minionych latach, pod patronatem Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.


  - Z przyjemnością obejmujemy patronat nad tym plebiscytem - mówi Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Znakomicie przyczynia się on do promocji chwalebnej idei ochotniczej straży pożarnej. Cieszymy się także, że szesnastu najpopularniejszych strażaków i szesnaście jednostek OSP, a także trzy najpopularniejszej młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski zostaną nagrodzone podczas gali konkursu FLORIANY 2019.

  List od Prezesa Waldemara Pawlaka

  Trzy etapy głosowania na strażaków i jednostki OSP

  Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłosili do nagrody strażaków, jednostki OSP i młodzieżowe drużyny pożarnicze, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

  W piątek, 22 marca rozpoczęło się głosowanie pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Strażak Roku i Jednostka OSP Roku oraz medale ZOSP zostaną przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu trwało do środy, 17 kwietnia.


  Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W piątek, 19 kwietnia zaprezentowaliśmy ich w świątecznym, magazynowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" i rozpoczęło się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które trwało do wtorku, 30 kwietnia. Laureaci z powiatów walczyli w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostaną wręczone w mają podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

  Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

  Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Zwycięzcy w województwie awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w sobotę, 4 maja - w Dni Strażaka i potrwa do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

  Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Strażak Ochotnik Roku 2019 w Polsce i Jednostka OSP Roku 2019 w Polsce. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach strażaków i jednostek.

  Głosowanie na młodzieżowe drużyny pożarnicze

  Młodzi strażacy będą rywalizują w dwóch etapach. Najpierw młodzieżowe drużyny pożarnicze zgłoszone do naszej akcji walczyły o tytuł najpopularniejszej w województwie. Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 22 marca i trwało do wtorku, 30 kwietnia. Trzy drużyny, które otrzymały najwięcej głosów zdobyły wyróżnienia i nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

  Zwycięska drużyna uzyskała także awans do ogólnopolskiego finału, w którym zachowując zdobyte głosy zmierzy się z drużynami z innych województw. Finałowe głosowanie rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja. Trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które w finale zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody finansowe, które odbiorą podczas uroczystej gali rozdania strażackich oscarów w Warszawie.


  Konkurs FLORIANY 2019

  III Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 jest organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przez redakcję pisma "Strażak". Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.

  Czytaj więcej o konkursie na stronie internetowej floriany.zosprp.pl

  Wielka gala konkursu FLORIANY 2019

  Strażackie Oscary są wręczane podczas uroczystej gali, które w tym roku odbędzie się w sobotę, 18 maja w Warszawie. To największe wydarzenie i święto ZOSP RP w Polsce. Na galę przybywają setki gości z całego kraju.

  W tym roku, oprócz laureatów konkursu FLORIANY 2019 na scenie zostaną nagrodzeni także laureaci naszego plebiscytu - zwycięzcy z każdego województwa w kategoriach Strażak Ochotnik Roku i Jednostka OSP Roku oraz trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu.

  Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

  Na szczeblu wojewódzkim laureaci z każdego powiatu odbiorą dyplomy i nagrody podczas organizowanych przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu obchodów Dnia Strażaka.

  Na zwycięzców czekają nagrody!  Kategoria STRAŻAK ROKU

  Strażacy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Strażaka Roku w powiecie
  • dyplom i medal Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
  • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

  Strażak, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Kujaw i Pomorza 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
  • album z limitowanej edycji z okazji 100-lecia Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP

  Strażacy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
  • album z limitowanej edycji z okazji 100-lecia Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP

  Strażak, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Polski 2019
  • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

  Strażacy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Kategoria JEDNOSTKA OSP ROKU

  Jednostki OSP, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Jednostki OSP Roku w powiecie
  • dyplom
  • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
  • ufundowany przez firmę Ba System voucher na kwotę 200 złotych na serwis / przegląd dowolnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego w ramach oferty serwisowej firmy Ba System - KLIKNIJ i zobacz stronę firmy)
  KLIKNIJ i przeczytaj rozmowę z przedstawicielem firmy BA System

  Jednostka OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Jednostka OSP Roku Kujaw i Pomorza 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
  • motopompę do wody brudnej o wartości 4 000 złotych ufundowaną przez firmę Ba System

  KLIKNIJ i przeczytaj rozmowę z przedstawicielem firmy BA System

  Jednostki OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu

  Jednostka OSP, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Jednostki OSP Roku w Polsce 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

  Jednostki OSP, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

  Kategoria MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA

  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:
  • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Kujaw i Pomorza
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
  • nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zajmą drugie i trzecie miejsce w naszym województwie otrzymają:
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
  • nagrody finansowe w wysokości 600 złotych i 400 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu

  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu otrzyma:
  • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Polski 2019
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych

  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Partnerem i fundatorem nagród
  dla jednostek ochotniczej straży pożarnej
  jest firma


  WWW.BASYSTEM.PL

  Informacji udzielają
  Marek Kowalski
  tel. 519 503 646 (w godz. 9-16, pn-pt)
  e-mail: marek.kowalski@polskapress.pl

  Karolina Jasińska
  tel. 510 026 903 (w godz. 9-16, pn-pt)
  e-mail: karolina.jasinska@polskapress.pl

  Regulamin plebiscytu  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  Wideo