Wielki ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego rozpoczęty! Pomóż zwyciężyć kandydatom z naszego województwa!

Akcja specjalna STRAŻAK KUJAW I POMORZA
We wtorek, 30 kwietnia zakończyło się głosowanie w wojewódzkim finale plebiscytu STRAŻAK KUJAW I POMORZA. Strażakiem Ochotnikiem Roku w naszym województwie został druh Marek Mularski z OSP Godziszewy, wśród jednostek OSP zwyciężyła OSP Wielki Mędromierz, a Młodzieżową Drużyną Pożarniczą Roku została wybrana MDP Wola Wapowska. Teraz laureaci z województwa reprezentują nasze województwo w ogólnopolskim finale plebiscytu.

W sobotę, 4 maja, w samo południe, rozpoczęło się głosowanie w wielkim, ogólnopolskim finale plebiscytu. Biorą w nim udział reprezentanci naszego województwa. Pomóż im zwyciężyć! Sprawdź wyniki i głosuj:

KLIKNIJ i zobacz wyniki ogólnopolskiego finału w każdej kategorii plebiscytu

Wielki plebiscyt strażacki, który organizujemy wspólnie z Zarządem Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i pod patronatem Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP wchodzi w decydującą fazę. Najpierw nasi Czytelnicy wybrali Strażaków Roku i Jednostki OSP Roku w każdym z kujawsko-pomorskich powiatów. Laureaci z powiatów awansowali do wojewódzkiego finału naszej akcji. Jednocześnie trwało głosowanie na młodzieżową drużynę pożarniczą roku. Wojewódzki finał plebiscytu zakończył się we wtorek, 30 kwietnia o godz. 22. Zwycięzcy w każdej kategorii awansowali do wielkiego, ogólnopolskiego finału plebiscytu, w którym od soboty, 4 maja rywalizują z laureatami z innych województw.

Kliknij i zobacz wyniki wojewódzkiego finału plebiscytu:

Strażak Roku
Jednostka OSP Roku
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku

Kliknij i zobacz wideo o zwycięzcach wojewódzkiego finału:

Sprawdź wyniki etapu powiatowego - KLIKNIJ i Zobacz:

Strażak Roku
Jednostka OSP Roku

Tegoroczna edycja naszego strażackiego plebiscytu jest wyjątkowa. -W tym roku akcja zyskała szczególną rangę i prestiż - mówi Przemysław Durczak, dyrektor marketingu "Gazety Pomorskiej" - Zwycięzcy plebiscytu z naszego województwa odbiorą nagrody w Warszawie podczas gali finałowej konkursu FLORIANY 2019, w którym przyznawane są tzw. strażackie oscary.

Wyjątkowy będzie także zasięg plebiscytu. Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną wybrani na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasi strażacy, poza zwycięstwem w powiecie i w regionie, będą mogli także zdobyć tytuły najlepszych w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe w ogólnopolskim finale akcji!

Plebiscyt we współpracy z Zarządem Wojewódzkim ZOSP RP i pod patronatem Piotra Tomaszewskiego, dyrektora Biura Zarządu Wykonawczego ZOSP RP w Toruniu, lecz także we współpracy z Zarządem Głównym ZOSP RP i podobnie, jak w minionych latach, pod patronatem Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.

- Z przyjemnością obejmujemy patronat nad tym plebiscytem - mówi Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Znakomicie przyczynia się on do promocji chwalebnej idei ochotniczej straży pożarnej. Cieszymy się także, że szesnastu najpopularniejszych strażaków i szesnaście jednostek OSP, a także trzy najpopularniejszej młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski zostaną nagrodzone podczas gali konkursu FLORIANY 2019.

Trzy etapy głosowania na strażaków i jednostki OSP

Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłosili do nagrody strażaków, jednostki OSP i młodzieżowe drużyny pożarnicze, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

W piątek, 22 marca rozpoczęło się głosowanie pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Strażak Roku i Jednostka OSP Roku oraz medale ZOSP zostaną przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu trwało do środy, 17 kwietnia.

Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W piątek, 19 kwietnia zaprezentowaliśmy ich w świątecznym, magazynowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" i rozpoczęło się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które trwało do wtorku, 30 kwietnia. Laureaci z powiatów walczyli w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostaną wręczone w mają podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Zwycięzcy w województwie awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w sobotę, 4 maja - w Dni Strażaka i potrwa do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Strażak Ochotnik Roku 2019 w Polsce i Jednostka OSP Roku 2019 w Polsce. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach strażaków i jednostek.

Głosowanie na młodzieżowe drużyny pożarnicze

Młodzi strażacy będą rywalizują w dwóch etapach. Najpierw młodzieżowe drużyny pożarnicze zgłoszone do naszej akcji walczyły o tytuł najpopularniejszej w województwie. Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 22 marca i trwało do wtorku, 30 kwietnia. Trzy drużyny, które otrzymały najwięcej głosów zdobyły wyróżnienia i nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

Zwycięska drużyna uzyskała także awans do ogólnopolskiego finału, w którym zachowując zdobyte głosy zmierzy się z drużynami z innych województw. Finałowe głosowanie rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja. Trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które w finale zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody finansowe, które odbiorą podczas uroczystej gali rozdania strażackich oscarów w Warszawie.

Konkurs FLORIANY 2019

III Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 jest organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przez redakcję pisma "Strażak". Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.

Czytaj więcej o konkursie na stronie internetowej floriany.zosprp.pl

Wielka gala konkursu FLORIANY 2019

Strażackie Oscary są wręczane podczas uroczystej gali, które w tym roku odbędzie się w sobotę, 18 maja w Warszawie. To największe wydarzenie i święto ZOSP RP w Polsce. Na galę przybywają setki gości z całego kraju.

W tym roku, oprócz laureatów konkursu FLORIANY 2019 na scenie zostaną nagrodzeni także laureaci naszego plebiscytu - zwycięzcy z każdego województwa w kategoriach Strażak Ochotnik Roku i Jednostka OSP Roku oraz trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu.

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

Na szczeblu wojewódzkim laureaci z każdego powiatu odbiorą dyplomy i nagrody podczas organizowanych przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu obchodów Dnia Strażaka.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Kategoria STRAŻAK ROKU

Strażacy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Strażaka Roku w powiecie
 • dyplom i medal Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
 • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

  CENTER

Strażak, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Strażaka Roku Kujaw i Pomorza 2019
 • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
 • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • album z limitowanej edycji z okazji 100-lecia Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP

  CENTER

Strażacy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
 • album z limitowanej edycji z okazji 100-lecia Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP

Strażak, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Strażaka Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Strażacy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria JEDNOSTKA OSP ROKU

Jednostki OSP, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Jednostki OSP Roku w powiecie
 • dyplom
 • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • ufundowany przez firmę Ba System voucher na kwotę 200 złotych na serwis / przegląd dowolnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego w ramach oferty serwisowej firmy Ba System - KLIKNIJ i zobacz stronę firmy)

  CENTER

Jednostka OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Jednostka OSP Roku Kujaw i Pomorza 2019
 • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
 • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • motopompę do wody brudnej o wartości 4 000 złotych ufundowaną przez firmę Ba System

  CENTER

Jednostki OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu

Jednostka OSP, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Jednostki OSP Roku w Polsce 2019
 • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Jednostki OSP, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA

Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:

 • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Kujaw i Pomorza
 • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
 • nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zajmą drugie i trzecie miejsce w naszym województwie otrzymają:

 • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
 • nagrody finansowe w wysokości 600 złotych i 400 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu

Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu otrzyma:

 • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Polski 2019
 • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych

Młodzieżowe drużyny pożarnicze, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Partnerem i fundatorem nagród
dla jednostek ochotniczej straży pożarnej
jest firma


WWW.BASYSTEM.PL

Informacji udzielają
Marek Kowalski
tel. 519 503 646 (w godz. 9-16, pn-pt)
e-mail: [email protected]

Karolina Jasińska
tel. 510 026 903 (w godz. 9-16, pn-pt)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska