Wirus AH1N1 w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Ograniczenia...

  Wirus AH1N1 w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Ograniczenia odwiedzin

  Paweł Chwał

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Wirus AH1N1 w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Ograniczenia odwiedzin

  ©archiwum

  Pięciu pacjentów oddziału chorób wewnętrznych w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie zostało odizolowanych od innych przebywających na oddziale, bo zdiagnozowano u nich obecność wirusa AH1N1.
  Wirus AH1N1 w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Ograniczenia odwiedzin

  ©archiwum

  Chorzy to osoby starsze, które trafiły do szpitala z objawami zapalenia płuc. W trakcie specjalistycznych badań okazało się, że zostały zaatakowane również przez odmianę wirusa grypy, który w terminologii medycznej nazywany jest AH1N1.

  - Niewykluczone, że z tym wirusem trafiła do szpitala jedna osoba i od niej zaraziły się cztery inne, osłabione chorobą, które miały zmniejszoną odporność - wyjaśnia Damian Mika, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

  Cała piątka została odizolowana od pozostałych pacjentów. Na oddziale wprowadzono również ograniczenia jeśli chodzi o odwiedziny. Chorych można w tym momencie odwiedzać tylko pojedynczo i na krótko. Całkowitym zakazem wstępu na oddział objęto dzieci.

  - Poinformowaliśmy już Narodowy Fundusz Zdrowia, inne szpitale w okolicy oraz pogotowie, że w razie wzrostu liczby zachorowań na AH1N1 możemy na jakiś czas wstrzymać przyjmowanie nowych chorych na nasze oddziały - mówi Damian Mika.

  Stan pacjentów, u których zdiagnozowano AH1N1 uległ od wczoraj poprawie. W szpitalu ponowione mają zostać badania, które mają potwierdzić, czy to na pewno ten wirus.

  WIDEO: Jak smog wpływa na zdrowie?


  DZIEJE SIĘ W TARNOWIE - SPRAWDŹ


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »