Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wizaż, a potem praca

Redakcja
Dokument o współpracy podpisali (od lewej):  Eliza Rokita - p.o. kierownika MOPS-u w  Chełmnie, Zbigniew Wróbel - prezes  Stowarzyszenia "Ludzie-Ludziom", Ewa  Pyżewska - Jaworska ze Stowarzyszenia  "Ludzie-Ludziom"oraz Anna Wojtaszek -  kierownik GOPS-u w Chełmnie (nie ma jej na  zdjęciu)
Dokument o współpracy podpisali (od lewej): Eliza Rokita - p.o. kierownika MOPS-u w Chełmnie, Zbigniew Wróbel - prezes Stowarzyszenia "Ludzie-Ludziom", Ewa Pyżewska - Jaworska ze Stowarzyszenia "Ludzie-Ludziom"oraz Anna Wojtaszek - kierownik GOPS-u w Chełmnie (nie ma jej na zdjęciu) Fot. Monika Smól
Stowarzyszenie "Ludzie-Ludziom, MOPS i GOPS pozyskały środki unijne na realizację projektu aktywizującego kobiety.

Na spotkaniu inauguracyjnym nie zabrakło mieszkanek miasta i gminy Chełmno, które będą uczestniczkami szkolenia. W projekcie weźmie udział 21 kobiet objętych pomocą MOPS-u i 8 - GOPS-u.

- W ramach projektu "Podnieś głowę - potrafisz" panie wezmą udział nie tylko w zajęciach klubu, ale będą mogły korzystać z porad psychologa, doradcy zawodowego. Zależy nam na tym, aby podjęły pracę - mówi Eliza Rokita, p.o. kierownika MOPS-u. - Celem naszym jest wyprowadzenie bezrobotnych uczestniczek z wykluczenia społecznego i zwiększenie ich aktywności zawodowej, pomoc w wejściu na rynek pracy.

Kobiety będą objęte indywidualnym planem działania przez doradcę zawodowego. W ramach integracji społecznej będą uczestniczyły w zajęciach asertywnego zachowania się, redukcji stresu, nauki gospodarowania własnym budżetem, warsztatach manualnych i zajęciach z profilaktyki zdrowotnej.

Zintegrują je i pomogą znaleźć zajęcie

- Postaramy się zintegrować panie, podnieść ich kwalifikacje zawodowe, pokażemy, jak poruszać się po świecie internetu, szukać za jego pośrednictwem zatrudnienia - mówił podczas spotkania Wojciech Strzelecki, wiceprezes Stowarzyszenia "Ludzie-Ludziom" w Chełm-nie. - Będą też wyjazdy za miasto, do kina. Realizacja projektu potrwa do końca roku. Ideałem byłoby znaleźć w tym czasie pracę dla każdej z pań.

- Chełmno, jako pierwsze miasto w województwie, uruchomiło Klub Integracji Społecznej - dodał Zbigniew Wróbel, prezes Stowarzyszenia. - To dla nas wielkie wyróżnienie, że możemy prowadzić KIS. Potrzeba rynku pracy jest ogromna, więc stworzyliśmy najpierw punkt informacyjny dotyczący ofert zatrudnienia. Wiele osób, które do nas trafiło, znalazło zajęcie. Takiego programu zajęć, jaki my zaproponujemy paniom, nie przygotował jak dotąd nikt w Polsce. Nie chcemy robić tylko nudnych wykładów w salach. Chcemy, aby uczestniczki chętnie przychodziły na zajęcia, więc będą pikniki integracyjne w Osadzie Rycerskiej i w gospodarstwach agroturystycznych, kino, teatr, a nawet spotkanie z wizażystką, która doradzi, jak dbać o wygląd. Program będzie zmieniany, dopasowywany do potrzeb pań.

- Te wizyty u wizażysty i pikniki miały być niespodzianką, zdradziłeś tajemnicę - żartował Strzelecki.

Nie lada wyczyn__

- Cieszę się, że w Chełmnie powstał KIS - mówił burmistrz Mariusz Kędzierski. - Miasto chciało stworzyć Centrum Integracji Społecznej już trzy lata temu, ale radni nie zgodzili się przekazać 50 tysięcy złotych. Gratuluję nie lada wyczynu, jakim jest pozyskanie 140 tysięcy złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego, przy 16 tysiącach złotych będących udziałem własnym.

- Wierzę, że po tych szkoleniach, wszystkie panie odnajdą się na bez wątpienia trudnym rynku pracy - dodał Krzysztof Wypij, wójt gminy Chełmno.

Monika Smól

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska